Як робити паперових журавликів.

Японське мистецтво орігамі засноване на використанні виключно квадратного аркуша паперу. І форма, і відсутність розрізів під час роботи символізують цілісність, гармонію і спокій, до яких прагне автор фігури. Основна тематика орігамі - тварини. Особливе ставлення в цій техніці проявляється до паперових журавликів.
Інструкція
1
Зігніть по діагоналі квадратний аркуш. Повинен вийти трикутник з двома рівними сторонами. Потім зігніть лист ще вдвічі (знову трикутник).
2
Верхній кут розправте, випрямивши в свою сторону. Поверніть на 90о. Перед вами фігура з трикутника і ромба.
3
Трикутник перегніть вправо. Заправте кут, щоб вийшов квадрат.
4
Загніть бічні кути, щоб вони зійшлися на середніх лініях спереду і ззаду. Відігніть назад.
5
Верхній шар розправте по лініях вигинів. Переверніть заготовку, загніть по лініях до середини.
6
Розгорніть верхівку по лініях вгору. Зігніть боки верху до середини, щоб вийшов вертикально поставлений ромб.
7
Переверніть фігуру, зігніть боки верху до середини.
8
Вогне лівий нижній кут вгору всередину. Повторіть справа.
9
Правий кут відігніть, щоб вийшла голова. Загніть хвіст назад всередину, а крила в боки. Журавлик готовий.
Паперовий журавель послужить оригінальним прикрасою інтер'єру і хорошим сувеніром. Виготовлення цієї фігури буде корисно для новачків в «паперовому» ремеслі, оскільки містить в собі безліч прийомів, складових основу збірки різних орігамі.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу формату А4 і зріжте край його так, щоб утворився квадрат. Зовнішньою стороною готової моделі буде вгору листа. Складіть аркуш навпіл і гарненько пригладьте місце згину.
2
Потім розгорніть папір і загніть лист в зворотному напрямку. Розгорнувши квадрат в черговий раз, переверніть лист і складіть його по діагоналі. Утворився трикутник. Розгорніть лист і повторіть згинання з іншої діагоналі.
3
Розгорніть лист і покладіть його лицьовою стороною вгору. Зверніть увагу на місця «гірок» і «ярів» на папері, утворених завдяки складанню листа по діагоналі, їх має бути добре помітно. Кути аркуша зберіть разом, «ярки» при цьому повинні один з одним зустрітися.
4
Протилежні сторони вийшла конструкції притисніть. Повинен утворитися квадрат. Покладіть його так, щоб що відкривається сторона виявилася внизу. Правий куточок притягну до центральної складці, поклавши на неї нижню частину кута. Виконайте те ж саме з лівим кутом.
5
Верхній кут зігніть вниз по лінії, що утворилася в результаті попередніх складань куточків. Розгорніть. Нижній кут потягніть у напрямку вгору до складки. Утворіть ківш, вигнувши в зворотну сторону дві бічні складки. Зовнішні сторони ковша притисніть до середини.
6
Переверніть фігуру і повторіть два попередніх кроку. Потім притисніть до середини бічні кути. Знову перевернувши конструкцію, точно так же обробіть кути. Складіть правий кут з лівим, подібно до того, як якщо б ви перегортали книгу. Переверніть виріб і повторіть. Потім потягніть крильця вниз, щоб вони прийняли положення перпендикулярне тулубу журавля .
7
Зігніть куточок-голову вниз. Хвіст і голову потягніть в протилежні сторони до їх збігу з зовнішньої лінією тіла. Щоб фігурка стала об'ємніше, потягніть крила і вдавите спинку.