Як домогтися поваги.

Проблема неповажного ставлення часто турбує новачків в будь-якому колективі. Звичайно, прояв прямого неповаги - ознака поганого виховання.

Але виховані ж люди, як правило, просто ігнорують того, кого насправді не поважають, або намагаються скоротити спілкування з ним до мінімуму. Відповідно, людина, яка відчуває на собі таке ставлення, прагне домогтися поваги начальства, колег, однокласників і т.п. - Дивлячись про якому колективі йдеться. А причини виникнення такого ставлення можуть бути різними. І почати виправлення ситуації слід саме з них.

Причини неповаги і способи їх усунення

До таких можна віднести, в першу чергу, неповага до самого себе. Люди навколо це відчувають і розуміють з вашої поведінки. Відповідно, слід переглянути своє ставлення до самого себе, перестати підлещуватися перед людьми в спробах довести їм, що ви чогось варті. А саме так найчастіше і проявляється неповага до себе. Щоб домогтися поваги колег, необхідно навчитися поважати себе. Це значить, що не потрібно принижуватися ні з якого приводу, не терпіть образ, але і не відповідайте на них тим же. Очевидно, що для цього необхідно бути впевненим у собі, мати почуття власної гідності і знати, чого ви стоїте. Щоб бути впевненим у собі, потрібно розуміти, що ви гідні поваги. Ви професіонал, ви стежите за собою і не даєте приводів для глузувань, у вас високий рівень IQ або ви ерудит, ви займаєтеся спортом - приводів для підвищення самооцінки чимало, просто знайдіть те, за що вас можна поважати. Якщо не знаходите, почніть працювати над собою. Але пам'ятайте, що ваші захоплення, ваш професіоналізм чи розум - не причина, щоб звеличувати себе над іншими, адже у них теж можуть бути здібності, що не даровані вам. Тому інший поширеною причиною неповаги колег або начальства до вас є ваше неповагу до них. Ставтеся до людей так, як хочете, щоб вони ставилися до вас. Вам здається, що це звучить банально? Але це основний закон побудови взаємин в соціумі, який має найбільшу силу. Звичайно, якщо мова йде про колектив на роботі, то неповага може стати наслідком того, що ви недостатньо професійні або досвідчені. В даному випадку вам необхідно показати своє прагнення набиратися досвіду, звичайно, в межах розумного, адже кількість ваших обов'язків має бути порівняти з вашими можливостями. Також паралельно слід усіма можливими способами підвищувати рівень професіоналізму - читати літературу, новини галузі, шукати нові шляхи вирішення стандартних завдань.