Як вибрати флейту.

Флейта відноситься до дерев'яно-духовим інструментам і має дуже давню історію, завдяки якій кількість форм, діапазонів, тембрів і матеріалів майже безмежне: флейти роблять з бамбука, дерева, пластика, срібла, поперечні і поздовжні, оркестрові, блок- флейти, сякухати, бонсурі та інші. При виборі інструмента важливо попередньо визначитися зі стилем музики, яку ви будете грати, діапазоном і тембром.
Інструкція
1
Одна з найпростіших в навчанні флейт - блок-флейта. Тембр її прозорий, простакуватий, діапазон близько двох октав. Залежно від різновиду, крайні ноти можуть бути вище або нижче (наприклад, у сопранових до другої - ре четвертої). Музика, що виконується на ній, дуже проста, зазвичай це легка класика.
2
Більш складна у виконанні звичайна оркестрова флейта з діапазоном до першої - до четвертої, де збільшується витрата повітря, багато ноти беруться передуванія, а деякі звуки неможливі при певній динаміці (у першій октаві - форте, в третій - піано). Найпоширеніший репертуар такий флейти - класична музика, але зустрічаються і елементи сучасних стилів (рок, джаз).
3
Флейта пікколо грає на октаву вище звичайної і має більш глухий звук, причому в ній досить гучний октавний обертон, тому, як правило, її партія дублюється звичайної флейтою. Сольні партії їй доручаються рідко, одна з найбільш ранніх - п'ята симфонія Бетховена.
4
Очеретяні флейти мають більш «порожній» звук, бідний обертонами. Ця характеристика надає тембром прозорість, відчуття низького звучання.
5
Діапазон флейти можна визначити по довжині і діаметру трубки: чим більше інструмент, тим нижче звук і тим більше витрата повітря.