Як домогтися підвищення.

Кожен з нас прагне до фінансової незалежності, благополуччя і визнання. Для більшості людей все це приносить довгоочікуване підвищення в посаді, яке стає результатом сукупності таких факторів, як високий рівень професіоналізму, вміння вирішувати складні завдання, управляти людьми, якщо йдеться про призначення на пост начальника.

Очевидно, що домогтися підвищення по службі можна продемонструвавши всі зазначені якості. Відповідно, ви повинні бути не просто висококваліфікованим фахівцем, добре виконують свої обов'язки, а й людиною, здатним узяти на себе б? Льшие зобов'язання. Організованість, уміння доводити всі справи до кінця в строк, аналітичні здібності зіграють вам тільки на руку.

Як домогтися підвищення: кілька варіантів вирішення

Найчастіше підвищення по службі світить тим, хто просто більше інших подобається начальству. Цей фактор складно передбачити, але намагатися сподобається керівнику - стратегія не найкраща. Залишайтеся самим собою, працюйте над своїми особистими якостями, але не нав'язуйте свою дружбу тим, хто може прийняти рішення про підвищення. Але, як правило, просто так ніхто вас не підвищить, як би старанно ви не працювали, скільки б обов'язків на себе не брали, як би не подобалися керівництву. Начальству слід вказати на ваші переваги. Причому необов'язково це робити, коли є вільна вакансія: сьогодні багато компаній будують свою кадрову політику інакше. Якщо раніше на певне місце підбирали відповідну кандидатуру, то сьогодні цілком можливе створення підходящої посади під наявного професіонала. Існуюча в СРСР думку, що «незамінних людей немає», на жаль, не підтвердило свою істинність. Є такі професіонали, за якими компанії полюють, так як їх успішність, їх ефективність така, що тільки завдяки їх зусиллям і знань розвивається бізнес. Тому якщо ви хочете домогтися підвищення, станьте таким фахівцем. Крім того, начальству слід сказати про своє бажання. Для цього потрібно вибрати відповідний момент, налаштуватися на конструктивний діалог. Для такої зустрічі не потрібно намагатися виглядати і вести себе більш офіційно. Уявіть, що ви прийшли обговорити з керівником поточні робочі питання. Втім, саме так і повинен будуватися ваша розмова. Ви повинні підвести логічно ваше звернення до того, що, перебуваючи на нинішній посаді, не можете в повній мірі підвищувати ефективність діяльності компанії. Тобто ваша мета - показати начальнику, що можете істотно поліпшити роботу фірми, якщо у вас будуть інші можливості, наприклад, на новій посаді. Так, ви зможете показати не свою зацікавленість у підвищенні, а інтерес компанії в вашому підвищенні. А це і буде відповіддю на питання, яке часто задають керівники: «Але чому саме ви повинні зайняти цю посаду?»