Як зробити зліпки з гіпсу. гіпсові зліпки будинку.

Ліпити різні фігурки з пластиліну і гіпсу - багатьом становить велике задоволення. Щоб надовго зберегти улюблену фігуру, її потрібно виліпити з гіпсу . Спробуємо розглянути, як виліпити з гіпсу фігурку сніговика.
Вам знадобиться
 • Гіпс;
 • вода;
 • кисть;
 • соняшникова олія або мило;
 • ножиці;
 • папір;
 • дріт.
Інструкція
1
Перш ніж зняти форми, модель потрібно ретельно вивчити, розділити подумки на частини, щоб потім кожен шматочок форми знімався без зусиль. Уявіть собі таке розмежування і визначте допоміжні лінії, які фігурку сніговика ділили б на три частини.
2
Нанесіть олівцем на модель вертикальні лінії, які ледь помітні. Одна така лінія буде ділити фігурку на дві частини. Іншу лінію проведіть збоку, виходить, що третя частина «відсікається».
3
Поставте сніговика на стіл і з тонкої жерсті наріжте невеликі смужки. Краще вирізати з консервної банки. Втикайте металеві смужки в модель по вже намічених лініях.
4
Приготуйте запасний брусок пластиліну, наріжте його на пластинки тонким дротом потрібного розміру. Фігурку обкладають все по тих же лініях пластиковим бордюром, щоб вийшла оградка потрібної висоти.
5
Покрийте задню половинку фігурки одним шаром мокрої газети, щоб гіпс не бруднити при формуванню інші поверхні.
6
Сторону, що не покрита газетою, змастіть соняшниковою олією пензликом.
7
Тепер належить робота з гіпсом. Візьміть гумову гипсовка і налийте води до половини ємності. Почніть сипати гіпс, поки над водою не з'явиться невеликий горбик. Все це ретельно перемішайте. Вийшов гіпсовий розчин.
8
Працювати з гіпсом потрібно швидко, інакше він затвердіє. Ложкою прямо з гипсовка покрийте поверхню фігури, обмежену металевими пластинками. Вони не дадуть гіпсу розтектися.
9
Щоб форма була міцна, потрібно зробити арматуру. Нарубаєте смужки з дроту і накладіть на перший шар гіпсу . А після, покрийте фігурку ще одним шаром гіпсу . Через 20 хвилин все затвердіє і потрібно буде прибрати пластинки і папір.
10
Гострим ножем потрібно вирівняти площину розрізу. Висвердлите кінчиком ножа декілька невеликих лунок. Вони потрібні, щоб шматочки збігалися один з одним. Залишки крихт з гіпсу струсіть пензлем.
11
Все краю і площину змастіть соняшниковою олією. Покрийте другу частину фігурки розчином з гіпсу . Перед формуванням другої фігури, застроміть металеві пластини по лініях, які заздалегідь були розмежовані, а поверхню покрийте мокрим папером.
12
Розкрийте форму. Ножем акуратно похитайте по лініях з'єднання. Розібравши на три частини, фігурку з пластиліну очистіть від гіпсу і приберіть. Тепер вона більше не потрібна, адже ми отримали точну копію, тільки з гіпсу . Добре просушіть форму.
13
Висохлу розібрану форму покрийте лаком. Поставте в тепле місце, щоб лак висох.
14
Дві частини сніговика складіть разом, закріпіть дротом і обережно почніть заливати всередину розчин гіпсу . Через годину гіпс застигне і можна буде дві фігурки знову відокремити. Усередині вийти точна фігура сніговика, яка заздалегідь була виліплена з пластиліну. Готову фігурку поставте на полицю, щоб вона добре повністю затверділа.
Зверніть увагу
З гіпсом потрібно працювати швидко, а то він може швидко застигнути і ви не отримаєте бажаного результату.
Зліпок особи вам цілком може придатися для виготовлення карнавальної маски у венеціанському стилі. При роботі над таким зліпком необхідно дотримуватися деяких правил, а також варто скористатися чиєюсь допомогою, без якої обійтися вам буде непросто.
Вам знадобиться
 • - крем для обличчя на жирній основі
 • - гіпсові бинти
 • - гігієнічна губна помада
 • - ватяні подушечки
Інструкція
1
Зачешіть волосся назад і закріпіть їх за допомогою резинки для волосся, обідка або звичайною пов'язки. Навіть один-єдиний приліпився до гіпсу волосок здатний доставити масу неприємних вражень.
2
Змастіть обличчя товстим шаром крему, особливу увагу приділяючи брів. Очі закрийте ватяними подушечками, які теж потрібно обмазати кремом з того боку, якої вони будуть стикатися з гіпсом.
3
Розмочіть гіпсові бинти, керуючись прикладеної до них інструкцією. Наріжте бинти короткими смужками. Обкладете особа бинтами, накладаючи кожну смужку так, щоб її край лягав на край сусідньої смуги. Не забувайте ретельно розгладжувати гіпс.
4
Щоб маска вийшла не надто важкою, буде цілком достатньо, якщо ви вкриє особа бинтами в три шари. У будь-якому випадку кількість шарів не повинна перевищувати п'яти.
5
Для доступу повітря можна увіткнути в ніс соломинки для коктейлю і обкласти їх бинтами. Надлишок гіпсу ви зможете потім зрізати.
6
Залиште гіп на обличчі до повного висихання. Приготуйтеся до того, що особа буде періодично свербіти. Яким би не був спокуса почухати його, чиніть опір йому з усіх сил. І ні в якому разі не робіть маску, якщо відчуваєте себе застудженим.
7
Залежно від товщини гіпсу, сохнути він може від 10 до 30 хвилин, після чого маску можна зняти і залишити її для остаточного висихання в теплому сухому місці на кілька днів.