Як міняти тональність.

Тональність в музичній термінології означає висотне положення ладу. Її визначають основний тон гами (висота) і ключові знаки (нахилення або лад). У ряді випадків при перекладенні твори на певний склад доводиться міняти тональність для зручності виконання. Це заняття вимагає великої уваги і неабиякої кількості часу. Зміна тональності називається транспортом або Транспонированием.
Інструкція
1
Партитуру в форматі midi транспонувати набагато простіше. Відкрийте будь нотний редактор, наприклад "Finale", "Sibelius" або "GuitarPro". Відкрийте меню «Файл» - далі «Імпорт» - «Міді». Виберіть потрібний файл і натисніть кнопку «Імпорт». Після закінчення імпортування файл буде розкладений на ноти, а меню можна закрити.
2
Поставте ключові знаки на початку партитури. Тональність оригіналу можна визначити зі сталого акорду і його забарвленні (до, фа, сі-бемоль, мажор, мінор).
3
Виділіть всю партитуру натисканням клавіш "Ctrl-A". В меню «Ноти» виберіть опцію «Транспонувати». Налаштуйте параметри транспорту: вгору або вниз, на інтервал або в тональність. Врахуйте, що при транспонировании лад змінити не можна. Натисніть кнопку "OK" для закриття меню та зміни тональності.
4
Якщо ноти написані в нотах, то під кожною з них напишіть цифру, що позначає номер щаблі в оригінальній тональності. Потім на чистому аркуші випишіть всі ті ж цифри в тому ж порядку. Виставте ключові знаки нової тональності і пропишіть по цифровій схемі щаблі, відповідні їй.