Як поєднувати кольори. Які кольори поєднуються один з одним.

Уміння правильно поєднувати кольори в одязі, в інтер'єрі дано не всім. Люди, які здатні душею відчути, яке поєднання має бути саме тут, як правило, йдуть в дизайнери. Але, навіть не володіючи вишуканим смаком, можна підібрати вдалі поєднання у відповідності з порадами модельєрів і дизайнерів.

Основні методи поєднання кольорів вже придумані і описані, головне - сприйняти їх і навчитися користуватися.

Клавіші кольору по колірному типу

Цей метод побудований на характеристиках часів року. Вважається, що кожній людині виходячи з його зовнішніх даних (колір очей, волосся, шкіри) відповідає певний час року, а разом з ним і певна колірна гамма.Весна і осінь вважаються теплими колірними гамами, а літо і зима - холоднимі.К холодної гамі відносять кольору з блакитною основою: сірий, рожевий, холодний жовтий, синій, голубой.К теплій гамі відносять кольору з жовтою основою: золотистий, зелений, кораловий, бірюзовий, коричневий, оранжевий.Нежелательно в одязі змішувати холодну і теплу гаму, слід дотримуватися квітів , які підходять саме вам.

Клавіші кольору по колірному колі

Всі ми пам'ятаємо знамениту приказку про квіти веселки: «Кожен Мисливець Бажає Знати Де Сидить Фазан», яка розповідає про розміщення кольорів в світловому спектрі. На основі цих квітів, а також перехідних відтінків між ними дизайнери побудували найпростіший колірної коло, який допоможе вибрати правильне поєднання в будь сітуаціі.В основний використовується поєднання від двох до чотирьох кольорів, при цьому основних кольорів може бути один або два, а інші будуть акцентуватися прикрасами та аксесуарами.

  1. Один колір. Можна вибирати одяг і аксесуари одного кольору, але різних відтінків.
  2. Два кольори. Поєднувати кольори по колірному кругу можна за двома принципами: контрастні кольори, які розташовані один навпроти одного в колі, або ж вибрати кольору, розташовані поруч. При цьому важливо пам'ятати, що контрастні кольори повинні бути однаковими за інтенсивністю і насиченості. Небажано вибирати кольори, які знаходяться на деякій відстані один від одного.
  3. Tри кольору. Вони вибираються за принципом рівностороннього трикутника, розташованого в колірному колі, його кути вкажуть, які кольори будуть поєднуватися один з одним.
  4. Чотири кольору, як правило, поєднуються за принципом - два основних і два допоміжних. Крім основних способів поєднання є деякі класичні правила: чорний і білий кольори завжди поєднуються між собою і з будь-яким кольором, також між собою завжди вдало гармоніюють пастельні тони.
Поєднання кольорів в інтер'єрі приміщення не підпорядковується строгим правилам. Швидше, це ціле мистецтво. Стиль кухні, як, втім, і всієї квартири або будинку, кожен вибирає відповідно до власного смаку і способом життя, а також з уподобаннями інших членів родини. Якщо правильно вибрати колірне рішення, грамотно скомпонувавши кольори і відтінки, кухня може стати стильною або затишній, суворої або зухвалої, буденної або святковою.
За допомогою кольору можна візуально збільшити або зменшити приміщення, скорегувати невдалу форму, надати бажану емоційне забарвлення. Приміром, якщо в кухні низька стеля, її верхню частину краще оформити в світлих тонах, створивши ілюзію високої стелі. Світла колірна гамма краща для невеликих приміщень, вона допоможе візуально збільшити їх. Для надто просторій кухні більше підійдуть темні і яскраві відтінки. Вони зроблять її більш затишною.

Ахроматические інтер'єри

Інтер'єри, виконані в білих, сірих або чорних тонах, носять назву ахроматичних, а володіють колірним тоном - хроматичних. Чисто ахроматические інтер'єри кухні зустрічаються досить рідко. Психологи вважають подібні колірні рішення вкрай невдалими і негативно впливають на людську психіку. Приміром, білосніжна кухня виглядає надто стерильною і нагадує лікарню. Сіра може повалити людину в депресію, а чорна справляє гнітюче враження. Однак чорний колір добре поєднується з білим. Особливо ефектно виглядає викладена в шаховому порядку чорна і біла плитка. Якщо інтер'єр виконаний в сірих тонах, можна додати в нього зелений акцент. Приміщення відразу придбає набагато більш життєрадісний характер.

Хроматичні інтер'єри

Складніше розробити колірне рішення хроматичного інтер'єру, адже в ньому може бути присутнім поєднання великої кількості кольорів і відтінків. Спочатку вибирається головний колір, а потім до нього додаються дополнительные.Монохромный або одноколірний інтер'єр являє собою поєднання відтінків одного кольору. Приміром, для кухні, вирішеної в синіх тонах, можна використовувати відтінки від небесно-блакитного до темно-синього. Чим більше відтінків, тим цікавіше буде виглядати інтер'єр. Крім того, будь-яке монохроматическое поєднання може бути доповнено білим або сріблястим цветом.Хорошо поєднуються в інтер'єрі так звані аналогові або суміжні кольору. Їх підбирають за допомогою класичного колірного кола. Спочатку вибирається головний колір, а додатковими стають 2 його сусіда праворуч і ліворуч. Наприклад, для синього подібними сусідами будуть синьо-зелений та синьо-фіолетовий, для червоного - червоно-оранжевий і червоно-фіолетовий і т.д.Также за допомогою колірного круга можна вибрати контрастні поєднання кольорів. Тільки тепер необхідно звертати увагу не на що стоять поруч, а на протилежні кольори, наприклад, червоний і зелений або фіолетовий і жовтий. Контрастний інтер'єр вимагає дотримання ще одного правила - колір меблів повинен бути світліше підлоги, але темніше стін. Однак інтер'єри, виконані в контрастних тонах, можуть швидко втомити або набриднути. Як варіант, можна використовувати контрастний колір тільки в легко замінних деталях.Многіе досвідчені дизайнери вважають, що можна вдало скомпонувати навіть самі непоєднувані кольори. Головне - правильно підібрати відтінки, а їх у кожного кольору надзвичайно багато.