Як купити квартиру в Німеччині.

За німецьким законодавством іноземний громадянин має право без всяких обмежень придбати у власність нерухомість на території Німеччині . Це може бути житлова нерухомість, комерційна, а також земля без будов. Для здійснення угоди необхідний закордонний паспорт і гроші.
Інструкція
1
Для вибору об'єкта нерухомості бажано звернутися в агентство нерухомості, після чого здійснити ознайомчий тур. Можна вибрати квартиру віддалено через Інтернет і приїхати в Німеччину до моменту здійснення операції.
2
В Німеччині придбання нерухомості відбувається шляхом безготівкового розрахунку. Тому обов'язковою умовою є відкриття рахунку в німецькому банку. Для цього необхідна особиста присутність клієнта. Від іноземців вимагається закордонний паспорт, підтвердження адреси проживання та коректно заповнені банківські формуляри. В окремих випадках може знадобитися рекомендація. Рахунок відкривається в євро.
3
Перед здійсненням операції необхідно упевнитися в юридичній чистоті набуває. Юридична чистота перевіряється в Поземельної книги, куди занесені всі угоди по конкретному об'єкту, кредитна історія та інші фінансові показники. Перевірити інформацію можна самостійно, або за допомогою нотаріуса.
4
Після перевірки квартири в Поземельної книги, складається договір купівлі-продажу. Його необхідно завірити у нотаріуса. Процедура перереєстрації прав власності відбувається в два етапи: попередня реєстрація прав власності та остаточна реєстрація. Після того, як підписаний договір купівлі-продажу, нотаріус направляє заявку на попередню реєстрацію покупця як нового власника в Поземельний суд. Можливі два варіанти розрахунків між покупцем і продавцем. Покупець має право безпосередньо перевести гроші на рахунок продавця, або розрахунок може бути проведений з трастового рахунки нотаріуса.
5
Як тільки продавець отримує гроші, нотаріус повторно висилає в Поземельний суд заявку вже про внесення остаточної реєстрації прав нового власника. Весь процес купівлі-продажу та перереєстрації прав власності в Поземельної книги може займати в середньому від 2 до 4 місяців.
Зверніть увагу
В обов'язки нотаріуса входить не тільки контроль угоди з купівлі-продажу, а й саме проведення угоди.
Корисна порада
Податок на покупку нерухомості в Німеччині становить 3,5%, в Берліні - 4,5%. Послуги нотаріуса складають 1,5%, гербовий збір - 0,5%. Комісія агентства зазвичай ділиться навпіл між продавцем і покупцем. Щорічний податок на нерухоме майно і землю становить від 0,5 до 1,5% від вартості нерухомості.