Як мити тхора.

За шерстю тхорів потрібен регулярний догляд через велику кількості підшкірних сальних залоз. Деякі тхори спокійно переносять процедуру миття, деякі з ентузіазмом, деякі категорично проти. Але як би там не було, миття - процедура, яку потрібно освоїти.
Вам знадобиться
  • Тепла вода, спеціальний шампунь для тхорів, махровий рушник, фен, дезодорант.
Інструкція
1
Якщо тхір ще зовсім цуценя (до 2,5-3 місяців) і має пристойний зовнішній вигляд, то не варто його мити. Однак якщо він сильно пахне і дуже брудний, можна і навіть потрібно його викупати. Якщо ж у тхора злегка забруднилися лапки, попка або животик, то можна просто протерти їх вологою ганчірочкою. Мити тхора не рекомендується частіше одного разу на місяць. Якщо зловживати миттям з використанням миючих засобів, порушиться функціональність залоз, багаторазово посилиться запах від тхора , шкіра почне лущитися, хутро не буде густим і блискучим.
2
До питання про те, де мити тхора , потрібно підходити індивідуально. Хтось спокійно сприймає миття під душем, а хтось дається в руки тільки в тазику з водою. З'ясувати це можна тільки експериментальним шляхом. Вода для купання повинна бути тепла близько 36-38оС.
3
Для миття використовуйте спеціалізовані засоби. Шампунь для тхорів можна придбати в зоомагазині. Якщо ви придбали концентрований шампунь, ознайомтеся з інструкцією із застосування. Концентровані шампуні необхідно розбавляти водою в певних пропорціях. Якщо спеціалізованого засобу для миття тхорів у вас не виявилося під рукою, а помити тхора необхідно, можна скористатися дитячим шампунем, яка не щипає глаза.Намочіте шерсть тхора теплою водою. Капніть невелику кількість шампуню собі на долоню, злегка розітріть руками шампунь і нанесіть на шерсть від голови до хвоста, приділяючи особливу увагу лапам, попі і животику. Уникайте попадання води і шампуню в ніс і вуха тварини.
4
Після того як ви добре намилити тхора , ретельно змийте з нього шампунь. Можна промокнути хутро тхора махровим рушником. Покладіть рушник на підлогу і випустіть тхора , він сам про нього витреться. Також можна висушити тхора феном, але це потрібно робити акуратно, поступово привчаючи тхора до сушки, щоб не налякати тварину. Після того, як тхір помитий і висушений, можна скористатися спеціальним дезодорантом, він додасть хутрі свіжий і приємний запах. До того ж, багато дезодоранти володіють додатковим кондиционирующим ефектом, що позитивно позначається на зовнішньому вигляді хутра тхора .
Зверніть увагу
Не використовуйте рушник, яким ви витираєте тхора в інших цілях.
Корисна порада
Чи не занурюйте тхора в воду цілком, він може злякатися. Дайте йому самостійно вивчити те, що ви йому пропонуєте.