Як закінчити в'язати шапку. Як закінчити шапочку спицями.

В'язана шапка практична і красива. Проте добре вона виглядає лише в тому випадку, якщо пов'язана акуратно. Для зовнішнього вигляду шапки величезне значення має закінчення в'язання. Як саме закінчити в'язання шапки - залежить від моделі.
Вам знадобиться
  • недов'язаний шапка
  • Спиці залежно від товщини ниток
  • Голка
Інструкція
1
Якщо ви хочете зробити шапку «гребінець» на двох спицях - продовжуйте в'язати прямим полотном до потрібної висоти. Коли ви зв'яжете потрібну кількість рядів, зніміть незакриті петлі на додаткову нитку або на шнур кругових спиць. Відірвіть довгу нитку, всуньте її в голку. Шапку складіть вдвічі по довжині і зшийте задній шов, починаючи знизу. Дійшовши до верхнього ряду, що не відкривайте нитку, а простягніть нитку спочатку в кромочную петлю початку ряду, потім - в кромочної кінця ряду. Потім просмикніть нитку в другу петлю з початку і в другу з кінця. Зшивайте таким чином всі пари петель. Добравшись до середини ряду, який в даному випадку буде і передом шапки, обірвемо і закріпіть нитку.
2
Шапочку-панчіх (або інші аналогічні моделі, які закругляются у верхній частині) довяжіте до маківки на прямих або кругових спицях. Потім зменшіть кількість петель вдвічі, провязав їх попарно. Наступний ряд в'яжіть по малюнку, а потім знову по дві петлі разом. Обірвіть нитка, всуньте її в голку з широким вушком і протягніть через всі петлі, починаючи з першої в останньому ряду, тобто так, щоб шапка не розпускали. Петлю затягніть, нитка закріпіть і обірвіть. Можна нею ж зшити і задній шов шапки, якщо він є.
3
Шапку-шолом закінчують трохи інакше, ніж панчіх. Спочатку точно так же пров'яжіть петлі по дві разом, потім виворітний ряд - по малюнку, знову пров'яжіть петлі по дві, після чого пров'яжіть ще чотири-п'ять рядів і закрийте петлі.
Корисна порада
Шапку «гребінець» можна закінчити і гачком. В цьому випадку краще скріплювати гачком і задній шов теж, а потім з'єднати попарно незакриті петлі останнього ряду стовпчиками без накиду. При з'єднанні гачком зовсім неважливо, закриті петлі останнього ряду або нет.Шапку-панчіх можна прикрасити помпоном, а на «гребінці» краще буде виглядати пензлик, яку можна зробити з тієї ж нитки, якою ви зшивали або зв'язали шапку.