Як розтягнути чоботи. Як розм'якшити носок на шкіряних чоботях.

Практично кожна людина в своєму житті стикався з необхідністю розтягнути чоботи. Це може бути розтяжка халяви, або безпосередньо миска або п'яти, якщо вам не зовсім підходить ширина обувки або її розмір.

Довжина і повнота чобіт відрізняється в залежності від моделі, однак що робити, якщо модель меншого розміру тисне, а наступного - вільно бовтається? В цьому випадку єдиний вихід - розтягнути чоботи по ноге.Самий вірний метод правильно розтягнути чоботи - віддати їх у взуттєву майстерню, де розтяжку проводять на спеціальних апаратах. Під тиском на підібраних колодках кожен чобіток розтягнутий в потрібному місці і в потрібному обсязі, наскільки дозволяє матеріал і особливості розташування швів і аксессуаров.Однако якщо немає можливості скористатися послугами майстерні, можна спробувати розтяжку чобіт в домашніх умовах.

Як розтягнути чоботи в домашніх умовах?

Перш ніж приступати до розтяжці, потрібно переконатися, що ваші чоботи чисті, для цього можна протерти їх зовні вологою тканью.Способи розтяжки:

  1. Найпростіший спосіб - надіти кілька шкарпеток під чоботи і поносити їх протягом години, після цього заповніть їх від шкарпеток до п'яти мокрою газетою із збереженням форми чобітка. Залиште папір на ніч, це размягчіт шкіру, а вранці повторіть процес разнашіванія з шкарпетками. Так можна повторювати до тих пір, поки чобітки не розтягнуто.
  2. Обробіть чобіт всередині (якщо вони не хутряні) і зовні касторовою олією, і носите годину, одягнувши попередньо кілька пар шкарпеток. На ніч шкіра обробляється жирним кремом або спеціальною розтяжкою, всередину встановлюється колодка за формою ноги. Повторюйте процес, поки чоботи не розтягнуться.
  3. Шкіряні чоботи можна розтягнути, пом'якшивши матеріал окропом, від гарячої води він розм'якшиться і легше прийме форму ноги.
  4. При розтяжці лакованих чобіт рекомендується застосовувати тільки спеціальні піни та спреї. Взуття з гуми, тканини та ненатуральних матеріалів розтягнути дуже складно.
  5. Якщо через місяць інтенсивних процедур чоботи не розносилися, доведеться купувати нову пару.