Як зробити ляльку-петрушку.

Лялька-петрушка або, як її ще називають, перчаточная лялька - один з найстаріших компонентів традиційного лялькового театру. Головною особливістю цієї ляльки є те, що вона практично не має тіла - тільки голову і руки. Решта конструкції являє собою порожній чохол, який надягається на руку ляльковода, за рахунок чого лялька може рухати головою і руками. Завдяки простоті свого пристрою, петрушка ідеально підходить для створення домашнього лялькового театру.
Вам знадобиться
  • тканину різних видів, нитки, клей, намистини і гудзики, ножиці, олівець, папір, тонкий картон
Інструкція
1
Зробити ляльку-петрушку настільки просто, що до цього заняття цілком можна залучити навіть дітей молодшого віку. Для них це може стати прекрасним уроком рукоділля і одночасно захоплюючим заняттям. У вигляді ляльки-петрушки можна робити не тільки людських персонажів, але і різних звірів. Головна складність полягає в виготовленні головок.
2
Головки для петрушек можна зробити декількома способами: зшити з тканини або хутра, зробити з пап'є-маше або полімерної глини. В деяких випадках можна використовувати вже готові голови. Приміром, для створення ляльок-звірів можна застосувати невеликі м'які іграшки, що продаються в дитячих магазинах.
3
Який би спосіб виготовлення головки ви не вибрали, важливо пам'ятати, що необхідно не тільки акуратно прикріпити головку до майбутнього тулубу, а й вставити в неї невелику картонну трубочку для пальця ляльковода: в підставі голови повинне бути залишено отвір для неї.
4
Руки найпростіше зшити з однотонної бязі або ситцю блідих відтінків, а виготовити лапки звірів можна зі шматочків штучного хутра, м'якого флісу чи іншій ворсистої тканини. В ручки-лапки теж вставляються картонні трубочки для пальців, як і в голову. Трубочки легко виготовити з тонкого, легко гнеться картону. Їх розмір повинен складати приблизно 5 см в довжину і 2 см в діаметрі.
5
Зробити викрійку для тулуба найпростіше за допомогою власної руки, обвівши її по контуру олівцем на аркуші паперу. При цьому великий і середній палець повинні бути широко розведені, оскільки це буде розмах рук ляльки. Отриманий контур слід вирівняти і вирізати, потім перенести на тканину і зробити заготовку. Чохол для тулуба найкраще шити з якоїсь щільної, що не обсипається тканини, яка добре тримає форму. Нижній край тулуба-рукавички слід підшити.
6
До готового тулубу, вивернути навиворіт, пришивають головку і руки. Потім вставляють в них приготовлені трубочки і вивертають всю іграшку на лицьову сторону. Отриману заготовку можна прикрасити за власним вибором: вишити або намалювати особа, зробити волосся з в'язальних ниток, муліне або клоччя, зшити додаткове яскраве платтячко або ковпачок. Всі можливості тут обмежені тільки вашою фантазією і бажанням.