Як розтягнути шапку.

Дуже часто в нашому житті трапляється, що шапка, яка була нам впору в минулому сезоні, в цьому виявилася безнадійно мала. Причин таких змін може бути багато: вовняні шапки можуть сісти за зиму у вологому повітрі або ж якщо їх виперуть в занадто гарячій воді; шапки з штучних матеріалів, такі як

Дуже часто в нашому житті трапляється, що шапка, яка була нам впору в минулому сезоні, в цьому виявилася безнадійно мала. Причин таких змін може бути багато:

  • вовняні шапки можуть сісти за зиму у вологому повітрі або ж якщо їх виперуть в занадто гарячій воді;
  • шапки зі штучних матеріалів, такі як фліс, наприклад, теж дуже чутливі до температурного режиму прання - варто хоч трохи його порушити, і замість шапки ви отримаєте ковпачок гнома без надії на зворотне відновлення.

Важливо пам'ятати, що розтягнути можна тільки шапки з натуральних матеріалів - хутряні та вовняні. Розтягнути шапку з синтетичних матеріалів не вийде.

Як розтягнути шапку в домашніх умовах?

Правильно розтягнути шапку можна і самостійно в домашніх умовах, не викидати ж хорошу річ, яку можна спробувати врятувати.

  1. Щоб розтягнути шапку або бере з вовни, можна натягнути їх на надувну кульку і скропити теплою водою. Під дією вологи шерсть трохи розтягнеться, і шапку можна буде знову носити після того, як вона висохне на кульці.
  2. Можна спробувати розпарити матеріал шапки на прасувальної дошки паром з праски. Шерсть накривається вологою марлею і пропрасовується, або ж просто обдається паром з праски, якщо нього є така функція. При цьому матеріал розтягується в потрібні сторони з необхідним зусиллям.

Треба пам'ятати, що шерсть при висиханні може знову дати усадку, тому сушити її треба на формі, максимально близькою до форми голови, наприклад, на м'ячі.