Як ставити банки дитині.

Коли діти хворіють, всі медичні засоби йдуть в хід. Раніше скляні банки використовувалися всіма і повсюдно, але і зараз вони досить популярні при лікуванні простудних захворювань. Але застосовувати цей метод потрібно з великою обережністю, так як це досить травмонебезпечний медичний інструмент. Щоб поставити банки дитині правильно, необхідно дотримуватися ряду нескладних правил і дотримуватися техніки безпеки.
Інструкція
1
Важливо знати, що дітям молодше 3-х років банки протипоказані. Вони роблять сильний тепловий вплив, яке може бути дуже небезпечно грудним дітям. Але й малюкам постарше не варто ставити банки на ліву сторону грудей, це шкідливо для серця. Час процедури в цілому треба скоротити до шести - десяти хвилин. Але якщо неприємні, хворобливі відчуття з'являться раніше, негайно видаліть судини.
2
Перед тим, як проводити процедуру, поговоріть з дитиною. Поясніть, що нічого страшного в банках немає, це зовсім не боляче. Скажіть, що з їх допомогою він одужає швидше і зможе знову займатися улюбленими справами. Попросіть малюка лягти на животик в ліжко і прийняти зручне положення. Погладьте його по спині, щоб він заспокоївся і розслабився.
3
Заздалегідь підготуйте банки (6 - 8 штук), дитячий крем з вазеліном і свічку або гніт для нагріву судин. Змастіть кремом спину. Нагрівайте і ставте банки по черзі. Під посудиною має створитися вакуум, інакше необхідного ефекту не буде. Якщо шкіра під банкою почервоніла і втягнулася всередину - банку поставлена вірно. Якщо ні - нагрійте її трохи краще і поставте ще раз. Від неправильно прикріплених баночок ніякого ефекту не буде.
4
Потримайте банки 6-10 хвилин і знімайте. Укутайте малюка ковдрою. Повторювати процедуру рекомендується не раніше, ніж через 2-3 дні. Це пов'язано з тим, що дитяча шкіра дуже ніжна, постійне тепловий вплив може їй нашкодити.
5
Банки застосовуються зазвичай при бронхіті і пневмонії, але не рекомендовані при застуді та грипі. Без консультації у лікаря використовувати їх у жодному разі не можна, ви можете нанести шкоду дитині. Спільно з банками призначаються препарати, купирующие запалення, знижують жар і температури, що усувають хворобливі явища. Тому ніколи не займайтеся самолікуванням. Які ліки можна суміщати, а які ні, які процедури рекомендовані при хворобі, а які небезпечні, може вирішити тільки лікар.