Як розтягнути халяву.

Як часто ви відмовлялися від вподобаних вам чобіт, бо повненька ніжка не проходила у халяву? І чому ви відмовляєте собі в задоволенні носити високі гарні чобітки, якщо розмір вас влаштовує, а ось блискавка на щиколотці не сходиться? Вихід з цієї ситуації один - розтягнути халяву по вашому обсягом ноги.

При розтяжці важливо пам'ятати, що розтягувати халяву можна тільки в певному обсязі, який обмежується еластичністю матеріалу, наявністю поперечних швів, прикрасами і т.д.Можно віддати чобітки в взуттєву майстерню, там знають, як правильно розтягнути халяву - вони використовують спеціальний апарат, який розтягує колодками шкіру в потрібних местах.В домашніх умовах здійснити таку процедуру набагато складніше, однак і будинки можна дещо зробити.

Як розтягнути халяву в домашніх умовах?

Перший спосіб безпосередньо розтягування досить простий - якщо у ваших чобітків шкіра не дуже тонка, що не лайкова і не лакова, можна розтягнути їх за допомогою праски і вологої тканини. Цю процедуру краще здійснювати удвох, щоб розтягування було равномерним.Прогрейте добре праска, приготуйте мокру тканину. На дошку для прасування кладеться чобіт, попередньо розстебнутий чобіт і через мокру тканину інтенсивно його пропарюємо. Не шкодуйте пара, але і не дуже захоплюйтеся, щоб з нього не текла вода.После того як шкіра зволожиться і розпариться, без ривків і сильних рухів поступово розтягуйте халяву в сторони. Перед початком розтяжки промерьте обсяг халяви і розтягуйте його доти, поки воно не досягне потрібного розміру. Після закінчення роботи застебніть блискавку і набийте чобіток папером, щільно трамбуючи її всередину, щоб шкіра при висиханні не сіла. Як варіант можна вкласти у халяву дерев'яний брусок підходящого розміру і форми. Чобіток повинен просохнути після такої процедури 2-3 дні.