Як годувати кроленят.

Здоров'я і зростання кроленят безпосередньо залежить від харчування кролиці-матері під час їх грудного годування. Якщо тварина щось недоотримувала, то це незабаром позначиться і на його потомство. Тритижневі кроленят а вже готові харчуватися разом з матір'ю, проте все ще не можуть обійтися без її молока. Найскладніший період починається під час відсаджування приплоду від кролиці. У цей період деякі малюки можуть захворіти і навіть загинути. Тому до питання про годування потрібно підходити вкрай серйозно.
Вам знадобиться
  • Сіно з люцерни, суміш з концентрованого корму, а також корм, яким малюки харчувалися в той час, коли жили разом з кролицею.
Інструкція
1
Відразу після того як ви принесли кроленят , подбайте про наявність води та їжі. Краще дати їм сіна з люцерни або трохи суміші з концентрованого корму.
2
Пам'ятайте, що перші два тижні кроленят а сильно нудьгують по будинку, тому відразу переводити їх на іншу їжу не варто. Візьміть у заводчика трохи корму, який він давав їм. Далі кожен день додавайте в нього той корм, на який ви хотіли б перевести звірків. Поступово збільшуйте кількість нового корму. Таким чином, до закінчення другого тижня ви зможете повністю перейти на нього.
3
Як тільки ви помітили, що кроленят а почали добре є і почувають себе набагато краще, можна вводити в їх раціон та інші підгодівлі. В сіно можна додати звіробій, ромашку, цикорій, деревій і навіть реп'яхи. Крім цього, прекрасним доповненням до основного корму стануть солома, соковиті, напівсухі і мінеральні добавки. Якщо раціон кроликів стане різноманітним і у них завжди буде достатньо їжі, то їх зростання значно прискориться.
Зверніть увагу
Маленьким крольчатам ні в якому разі не можна давати соковиті корми, до яких відносяться морква, яблука, картопля та інше. Починати їх вживання кролики можуть, тільки досягнувши віку 4 місяців.
Корисна порада
Слідкуйте за тим, щоб в будиночку завжди була питна вода. В неї обов'язково додавайте вітамін В1. Він допоможе малюкам швидше впоратися зі стресом і звикнути до нового місця проживання.