Як капати протаргол.

Благородні метали здавна застосовуються в медицині. Уже в Стародавньому Єгипті хворих поїли водою, витриманою в срібних посудинах. Протягом багатьох століть ліками зі срібла успішно лікували такі захворювання, як стоматит, кон'юнктивіт, запалення середнього вуха. У взаємодії з іншими засобами «срібні» краплі допомагали людям швидше побороти навіть черевний тиф і менінгіт. На початку XX століття німецькі фармацевти створили серебросодержащие препарати колларгол і протаргол . Обидва ліки використовуються й сьогодні, хоча сфера їх застосування трохи звузилася після появи антибіотиків і антисептиків широкого спектра.
Інструкція
1
Протаргол - НЕ антибіотик. Це особлива сіль срібла, що володіє протизапальною і антисептичною дією. Випускається препарат у вигляді порошку, з якого тільки в аптеках виготовляють 1-5% водні розчини.
2
Діє протаргол дуже просто. На поверхні, обробленої ліками, утворюється захисна плівка з осаду частинок срібла. Чутливість слизової оболонки зменшується, судини звужуються. Таким чином, відбувається загасання запального процесу. Поширенню бактерій перешкоджають іони серебра.Обично протаргол використовується в комплексній терапії для лікування запальних захворювань очей та слизової оболонки носа. Дозування і тривалість лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.
3
Для лікування запальних захворювань очей, наприклад, кон'юнктивіту, підходить 1-2-відсотковий водний розчин протаргол а. Хворого потрібно укласти на рівну поверхню. Обережно і ретельно очистити очі. Наприклад, можна протерти повіки ватяним тампоном, змоченим теплою кип'яченою водою. Потім закапати призначене доктором кількість крапель в кожне око і почекати кілька хвилин, щоб ліки розподілилося по всій оболонці. Повторювати процедуру необхідно 2-4 рази на день залежно від призначення лікаря.
4
Якщо протаргол рекомендований в комплексному лікуванні лор-захворювань (риніт, фарингіт, отит, аденоїди), то він вводиться за допомогою піпетки в порожнину носа. Попередньо необхідно промити ніс, наприклад, слабким розчином морської солі, висякатися. Особливо важливо дотримуватися цього правила при лікуванні дітей. Ефективність дії протаргол а знижується, якщо препарат потрапляє на неочищену слизову оболонку. Потім акуратно закапати ліки в кожну ніздрю, закинувши голову вгору. Дитину краще покласти на спину і постаратися утримати лежачи хоча б пару хвилин після введення протаргол а. Процедура повторюється зазвичай вранці і ввечері.
5
Протаргол, як і будь-який лікарський препарат, вимагає обережного і поміркованого застосування. Він протипоказаний при наявності у людини алергічних реакцій, а також під час вагітності та годування груддю. В період застосування протаргол а потрібно строго дотримуватися рекомендовану лікарем дозування. Зберігають препарат в прохолодному темному місці. Абсолютно неприпустимо використовувати прострочену або зіпсовану упаковку.
Зверніть увагу
Важливо! Проконсультуйтеся з лікарем з питання дозування та тривалості використання протарголу