Як в'язати пройму гачком. Зменшення петель для пройми гачком.

Якщо ви вмієте в'язати, вам не складе труднощів придумати нову модель одягу, пов'язану як гачком , так і спицями. В'язання гачком може освоїти навіть починаюча майстриня - цей метод дозволяє швидко створювати і красиві ажурні узори, і однорідне в'язане полотно. Якщо ви в'яжете будь-який предмет одягу - блузку, кофту, безрукавку, сорочку - вам буде потрібно навик в'язання пройми, без якої річ не сидітиме на фігурі, і не буде зручною.
Інструкція
1
Перш ніж почати в'язати пройму, зв'яжіть поличку. В'яжіть ліву поличку вироби до того місця, з якого має розпочатися пройма, і на початку лицьового ряду закріпіть поспіль шість петель.
2
Довяжіте ряд і поверніть в'язану заготовку, після чого пров'яжіть виворітний ряд такої ж довжини, і потім закріпіть три петлі поспіль на початку лицьового ряду, в першій групі петель другої частини. Потім починайте збавляти петлі в другій і третій частинах, розраховуючи убавленія на початку кожного лицьового ряду.
3
У четвертій частині починайте збавляти петлі через один особовий ряд, збавляючи по одній петлі на початку лицьового ряду. Пров'язуйте потім лицьовій ряд до кінця, після чого пров'яжіть такий же виворітний ряд і повторно зв'яжіть лицьовій ряд. Потім знову зв'яжіть виворітний ряд. На початку наступного лицьового ряду, нарешті, робіть зменшення однієї петлі.
4
Таким чином, ви зв'яжете пройму. Потім зв'яжіть по прямій п'ять-шість рядів і додайте до них пару разів по одній петлі через різні інтервали. Слідкуйте, щоб ваш узор на в'язаному полотні не порушувався від несвоєчасних додатків.
5
В в'язанні орієнтуйтеся на схему і слідкуйте за відмітками на схемі, які регулюють кількість і місце додатків і убавленій петель. Також, якщо ви побоюєтеся порушити візерунок в'язання, можете в'язати пройму тільки по прямій, без додатків. Точно таким же способом зв'яжіть і другу пройму на правій поличці.
Кращою помічницею при в'язанні гачком є викрійка в натуральну величину деталей крою. Вона служить шаблоном, за допомогою якого виконуються складні етапи роботи. Приміром, за допомогою попередніх розрахунків можна легко і акуратно зв'язати гачком пройму рукава ажурною кофтинки або топа.
Вам знадобиться
  • - нитка;
  • - гачок;
  • - зразок в'язання;
  • - олівець;
  • - калька;
  • - зошит.
Інструкція
1
Намалюйте викрійку лівої чи правої пройми рукава одягу в натуральну величину. Можна для більшої зручності використовувати кальку. Готовий паперовий шаблон прикладіть до зразка готового в'язання, виконаного основним узором. Стане наочною картина необхідних убавок стовпчиків, аби склалося плавне закруглення полотна.
2
Подивіться, скільки раппортов (елементів візерунка) включено в пройму рукава в довжину. Приміром, якщо використовується простий візерунок «арка з повітряних петель», то в кожному рапорті міститься 7 нитяних дужок. У кожної нової арки край закріплений пров'язуванням центральної ланки з такої ж арки нижнього ряду.
3
В робочий зошит запишіть, які частини однієї арки (раппорта) необхідно вивести в першому ряду з роботи, в другому і т.д. За цим зразком виконайте розрахунок лінії правої пройми, але її формування виконуйте в дзеркальному відображенні.
4
Закривайте петлі для пройми різним простяганням робочої нитки за допомогою гачка в кінці (одна пройма), або на початку (інша пройма) ряду. Підтягніть нитку до першої робочої петлі і протягніть її через стовпчик при необхідності убавленія полотна на початку ряду. Продовжуйте в'язання вироби далі, як звичайно. При цьому в полотні підвищується рівень стовпчиків. Пам'ятайте, що простягнута нитка не повинна стягувати в'язання, вона повинна лежати вільно.
5
В кінці ряду рівень стовпчиків для пройми зменшіть. Для цього довяжіте до місця убавкі полотно і робочу нитку протягніть крізь останню петлю ряду. Протягнете клубок ниток через утворену велику дугу. Петлю залиште на стрижні гачка, затягнувши її до величини звичайного ланки повітряної ланцюжка. Робочу нитку протягніть через неї і в'яжіть далі.