Як в'язати облямівку.

Техніка в'язання гачком дозволяє не тільки створювати функціональне в'язане полотно, але і прикрашати вироби різноманітними ажурними і мереживними візерунками, а також обв'язувати вироби красивою облямівкою. Існує безліч видів облямівки, яку можна пов'язати гачком. Деякі з них більш складні, а деякі - прості, і їх зможе зв'язати навіть починаюча в'язальниця.
Інструкція
1
Для того щоб зв'язати облямівку у вигляді простих фестонов, в'яжіть по колу так, щоб кількість петель було кратно шести. У першому ряду зв'яжіть стовпчики без накиду, а потім зв'яжіть сполучну петлю і переходите до другого ряду.
2
Зв'яжіть одну повітряну петлю, потім стовпчик без накиду. Пропустіть дві петлі підстави, зв'яжіть сім стовпчиків з накидом в наступну петлю попереднього ряду, а потім пропустіть дві петлі підстави і в'яжіть далі по тій же схемі. Закінчите ряд сполучної петлею.
3
Також ви можете пов'язати варіацію цієї облямівки - ажурні фестони. Точно так же в'яжіть по колу, в першому ряду пров'язуючи стовпчики без накиду. У другому ряду зв'яжіть повітряну петлю і потім зв'яжіть один стовпчик без накиду, пропустіть дві петлі підстави і зв'яжіть чотири стовпчики з накидом в наступну петлю попереднього ряду.
4
Для того щоб зв'язати облямівку у вигляді сіточки, зв'яжіть перший ряд петель і обв'яжіть їх стовпчиками без накиду, потім зв'яжіть сполучну петлю і пров'яжіть в другому ряду три повітряних петлі підйому. Потім зв'яжіть три простих повітряних петлі і один стовпчик з накидом, пров'язати в першу петлю попереднього ряду. Пропустіть дві петлі підстави і зв'яжіть в наступну петлю попереднього ряду два стовпчики з накидом, роблячи відстані між стовпчиками по три повітряних петлі.
5
Ще один вид облямівки - ажурні зубчики. В даному візерунку кількість петель має бути кратно двом. В'яжіть по колу - зв'яжіть перший ряд стовпчиків без накиду, а потім зв'яжіть сполучну петлю і переходите до другого ряду. Зв'яжіть три повітряних петлі підйому, одну повітряну петлю, а потім пропустіть петлю підстави і зв'яжіть стовпчик з накидом в наступну петлю попереднього ряду.
6
Продовжуйте по схемі і закінчите ряд сполучної петлею. У третьому ряду зв'яжіть одну повітряну петлю підйому, після чого пров'яжіть в обхват кожної повітряної петлі попереднього ряду один стовпчик без накиду, потім піко, замкнувши в кільце три повітряних петлі, і нарешті, один стовпчик без накиду. Закінчите сполучної петлею.