Як розтягнути вовняну річ. Як гладити брюки зі стрілками.

Напевно, хоч раз у вас в житті траплялася ситуація, коли вовняна річ після прання сідала, втрачала форму. Таке трапляється дольной часто, якщо купувати речі з вмістом вовни більше 50% і випрати її в гарячій воді. Від такого звернення шерсть може дати сильну усадку.

Якщо, наприклад, ви купуєте вовняний джемпер, краще виберіть його на розмір більше, щоб компенсувати можливу усадку. Крім того, при пранні таких речей рекомендується використовувати спеціальні порошки або засоби для прання вовни, а саму процедуру проводити швидко в холодне або теплій воді. Прати і полоскати шерсть бажано в воді однакової температури, щоб не було перепаду. В воду для полоскання можна додати 1 ст.л. оцту, щоб закріпити ніть.Еслі же все-таки неприємність сталася і шерсть села, то є два варіанти - або використовувати її за іншим призначенням, або спробувати розтягнути вовняну річ.

Як правильно розтягнути вовняну річ?

Якщо річ села не дуже сильно, її можна спробувати розтягнути або повернути потрібну форму, хоча повністю досягти первинного вигляду практично невозможно.Чтоби правильно розтягнути вовняну річ, можна скористатися одним з рад:

  1. Намочить шерсть в прохолодній воді, розкласти на рушник в горизонтальному вигляді, і сушити, регулярно розтягуючи виріб в потрібному напрямку.
  2. Використовувати перекис водню: на 10 л. прохолодної води взяти 1-2 ст.л. перекису. У цій воді добре виполоскати річ, розтягуючи її в потрібному напрямку. Після залишити її в цій же воді приблизно на 1-1.5, злегка віджати і сушити, як і в попередньому варіанті - горизонтально і постійно розтягуючи.
  3. Можна спробувати скористатися праскою і парою. Севшую річ накривають мокрою марлею і, розтягуючи потрібно місце, починають гладити його. Другий варіант - відпарювати шерсть праскою з парою на невеликій температурі, одночасно його розтягуючи.