Як вибрати ранець.

Закінчується літо і настає клопітка час підготовки до школи. Батькам належить придбати безліч шкільного приладдя: зошити, підручники, олівці, спортивні аксесуари, форми. Однак самим відповідальним і складним справою є покупка шкільного ранця, бо від правильності вибору ранця залежить формування правильної постави дитини, її здатність переносити чималі навантаження.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що школярам потрібно купувати саме виріб з твердим корпусом і з плечовими ременями, а не так званий портфель, який носитися в руці, так як переноска тяжкості в руці часто призводить до сколіозу і навіть більш серйозним проблемам з хребтом. І не варто купувати рюкзак з м'якими стінками і м'яким же дном, який не захищає спину дитини від тиску важких підручників.
2
Врахуйте, що основними показниками, які характеризують правильний ранець , є його маса, ортопедична спинка і світловідбиваючі деталі. Вага порожнього ранця повинен бути менше 1 кг, а з усіма приладдям - не більше 10% від маси тіла дитини. У цьому зв'язку сучасні виробники створили якийсь симбіоз рюкзака і ранця - він має жорстку спинку, як ранець , але значно полегшений вага, як рюкзак. Спинка обраного вами ранця має повторювати природний вигин хребта дитини і мати в нижній частині невеликий валик - поперековий упор, на який буде розподілятися основне навантаження.
3
Зверніть увагу, що плечові ремені повинні регулюватися по довжині, мати м'яку підкладку, щоб не врізатися в плечі. Правильна ширина лямок - 4-5 см.
4
Приміряйте обраний вами ранець дитині, звертаючи увагу на наступне: - Ширина ранця відповідає ширині плечей дитини; - Плечі дитини і верхній край ранця приблизно на одній висоті, а нижній край - на рівні попереку ; - Ранець щільно прилягає до спини дитини.
Багато дітей мріють вперше надіти шкільний рюкзак і відправитися на заняття. Сьогодні магазини пропонують досить великий вибір красивих і яскравих портфелів і ранців для школярів. Завдання батьків - вибрати той, який буде зручний дитині і не принесе йому проблем зі здоров'ям.
В першу чергу, у шкільного ранця або рюкзака для першокласника повинна бути жорстка ортопедична спинка, щільно прилегла до спини дитини. Важливо, щоб підкладка на спинці була виконана з сітчастої тканини, що забезпечує циркуляцію повітря, а лямки були широкими і щільними зі спеціальними м'якими подушечками. Це необхідно, щоб школяреві було зручно носити ранець, не травмуючи плечі. Не варто купувати шкільний рюкзак без дитини, адже найголовніше в його виборі - це примірка. При цьому обов'язково звертайте увагу на те, щоб нижній край ранця знаходився на рівні попереку школяра, його верхній край і плечі дитини були на одній висоті, а ширина ранця не перевищувала ширину плечей вашого сина чи дочері.Желательно, щоб шкільний ранець був виконаний з щільної водовідштовхувальним тканини, що захищає його вміст від вологи. Така річ більш практична і прослужить довше. Постарайтеся вибрати для першокласника яскравий рюкзак з світловідбиваючими смужками або нашивками з усіх боків: спереду (на лямках), ззаду і з боків. Вони необхідні для безпеки дитини: він буде добре помітний на проїжджій частині в темний час доби. Важливо й зручність застібки, а також кількість кишень зовні і відділень всередині ранця. Це дасть дитині можливість правильно розподілити в ньому все шкільне приладдя. Краще купувати шкільний рюкзак з жорстким каркасом: він буде добре тримати форму і в ньому не помнуться зошити і підручники. Добре, якщо в ранці також буде присутній пластикове дно: такий портфель ваша дитина зможе поставити на будь-яку вологу або брудну поверхню на вулиці, не хвилюючись про те, що його шкільні речі можуть зіпсуватися. При покупці також враховуйте, що вага порожнього ранця для дитини-першокласника не повинен перевищувати 800 г. Ну і, звичайно, рюкзак повинен подобається дитині, щоб він із задоволенням пішов з ним у свій перший клас.