Як розтягнути валянки.

Новопридбані валянки досить жорсткі і їх дуже довго і важко розношувати. Під свою ногу можна виправити форму валянка, трошки розтягнути його або присадити. При цьому розтягнути нові валянки досить просто, але є велика ймовірність, що при першому ж намоканні вони дадуть усадку, а ось вже ношені валянки не сядуть, але на їх розтяжку доведеться витратити більше зусиль і при цьому розтягнути їх набагато не вийде.

Для розтяжки валянок здавна існує спеціальний пристрій у вигляді розбірної колодки, за весь час існування цієї взуття метод, як розтягнути валянки не змінився: два важеля, між якими вставляється розпірка, а в шкарпетці і п'яті валянка колодки. Змінюючи відстань між важелями, ви міняєте розмір колодки. При цьому місця розтяжки і весь низ валянка розпарюються парою або гарячою водою, деякі потовщені місця можна обстукати. Виймаються колодки тільки після висихання валянка.

Щоб правильно розтягнути валянки, потрібно рівномірно розпарювати і розтягувати, найкраще поетапно, щоб їх не пошкодити.

Другий варіант виготовлення колодки в домашніх умовах - це вирізати її з м'якої деревини або з окремих дерев'яних частин. Розмір і форма колодки повинні відповідати формі і розміру ноги. Деревина покривається оліфою, загортається в поліетилен і вставляється в валянок. А в халяву потрібно вставити розпірні дошки з округленими кінцями, щоб халява валянка теж не дало усадку в процесі відпарювання.

В такому стані валянки розмочуються у воді з температурою близько 50 ° С протягом 3-4 годин. Потім киянкою вони обстукують, щоб вони прийняли форму колодки. Цю процедуру роблять кілька разів, поки повсть не прийме потрібну форму. Сушиться валянок на колодці протягом тижня при температурі 35-40 ° С.

Такий спосіб підходить, якщо потрібна маленька розтяжка. Для болeе помітних дій знадобляться розсувні колодки, що складаються з двох частин.

  1. У носовій частині колодки кріпиться гайка з болтом, при цьому до підошви кріпиться пластина з металу або фанери, яка в частині п'яти має поздовжні отвори .
  2. П'яткова частина рухається в пазах з маленькими зазорами, щоб рівномірно і поступово розтягувати валянок.
  3. Валянок одягається на колодку, розпарюється, розтягується і сушиться за попередньою схемою.