Як в'язати опуклі стовпчики.

Кожна майстриня, яка вміє в'язати гачком, знає, з яких основних елементів складається в'язання - навіть якщо ви тільки починаєте вчитися в'язати, ви напевно вже освоїли техніку набору повітряних петель і обв'язування ланцюжки з петель стовпчиками з накидом і без накиду. Ускладнюючи техніку в'язання та провязивая складніші варіанти петель, ви можете робити свої вироби незвичайними, міняти фактуру і зовнішній вигляд в'язаного полотна, створювати різні візерунки.
Інструкція
1
Стовпчики у в'язанні гачком можна в'язати за передню і задню стінку петлі попереднього ряду - це міняє текстуру основних петель вироби. Також ви можете спробувати пов'язати ряд рельефених опуклих стовпчиків. Для того щоб зв'язати ряд опуклих стовпчиків, для початку зв'яжіть ряд звичайних петель - напівстовпчиків, або стовпчиків без накиду, якими ви обв'яже початковий ряд повітряних петель.
2
В'язати опуклі стовпчики в ланцюжок повітряних петель не можна, тому для початку в якості основи під рельєфні стовпчики зв'яжіть один ряд звичайних стовпчиків. В кінці даного ряду зв'яжіть дві повітряних петлі підйому і переверніть заготовку.
3
Зробіть один накид основною робочою ниткою на гачок. Потім гачок введіть з лицьового боку обхватом навколо ніжки петлі попереднього ряду, після чого знову накиньте нитку на гачок і протягніть її навколо ніжки петлі попереднього ряду.
4
Пров'яжіть простий стовпчик з накидом. Такі стовпчики будуть виглядати рельєфними, але при цьому вони будуть більш короткими, ніж петля, пров'язати в вершину другий петлі. Відповідно, пров'язуйте петлю підйому так, щоб вона була менша на одну повітряну петлю, ніж петлі підйому простих, що не рельєфних стовпчиків.
5
За допомогою пишних опуклих стовпчиків ви зможете створювати оригінальні візерунки на в'язаних виробах, прикрашати їх косами і рельєфними фрагментами орнаменту.
Опуклий стовпчик з накидом є одним з базових елементів в'язання гачком. Його ще називають лицьовим рельєфним стовпчик ом, бо гачок вводиться з лицьового боку в'язання.
Вам знадобиться
  • - нитки для в'язання гачком (наприклад, Лілія або Ірис);
  • - гачок (розмір підбирається по товщині ниток).
Інструкція
1
Наберіть ланцюжок з довільного числа повітряних петель і додайте ще три петлі для підйому. Зв'яжіть перший ряд звичайними стовпчик ами з одним накидом. Переверніть в'язання і зробіть дві повітряні петлі підйому.
2
Зробіть накид на гачок і введіть його за другий стовпчик попереднього ряду. Захопіть робочу нитку і протягніть її під стовпчик ом. Якщо ви все зробили правильно, у вас на гачку має утворитися три петлі.
3
Ще раз захопіть робочу нитку і протягніть її через дві петлі на гачку. Повинно залишитися дві петлі. Знову захопіть нитку і протягніть через дві залишилися петлі на гачку. Опуклий стовпчик з накидом готовий.
4
Наступні стовпчик і в'яжуться аналогічно до кінця ряду. Щоб виходили опуклі стовпчик і (лицьові), гачок потрібно вводити за наступний стовпчик попереднього ряду спереду.
5
Щоб зв'язати виворітний варіант узору «опуклий стовпчик », введіть гачок не спереду в'язання, а ззаду за наступний стовпчик попереднього ряду. Виходить трохи інший малюнок. А, по черзі пров'язуючи один опуклий і один увігнутий стовпчик з накидом, ви отримаєте візерунок, званий «рельєфною гумкою». Використовуючи різні комбінації, можна підібрати один з безлічі візерунків для в'язання шапок, светрів і декоративних елементів одягу. Найбільше поєднання опуклого і увігнутого стовпчик а нагадує візерунок «гумка» спицями.
Зверніть увагу
Врахуйте, що пов'язані рельєфні стовпчики виходять коротше звичайних стовпчиків з накидом, тому потрібно зробити на одну повітряну петлю підйому менше - тобто 2 петлі. Також цей факт треба враховувати при розрахунку довжини виробу.
Корисна порада
Рельєфні стовпчики з накидом не можна провязивать за початковий ланцюжок з повітряних петель - рельєфний узор в такому випадку не вийде. Коли вводите гачок за стовпчик попереднього ряду, обхоплюйте всю ніжку цього стовпчика замість звичайних двох ниток.