Як виростити ананас на підвіконні.

Виростити ананас на особистому підвіконні - що може бути цікавіше. Одні стверджують, що зробити це простіше простого, треба тільки запастися терпінням, інші налаштовані не так оптимістично, приводячи сумну статистику, - з 10 спроб успішними виявляються лише 2-3. А вся справа в тому, що у вирощуванні екзотичного фрукта не в рідній середовищі існування, а в екстремальних для нього умовах (якими є атмосфера звичайної квартири) таїться багато підводних каменів.
Інструкція
1
Правильний вибір ананас а. Головна умова - фрукт не повинен бути підданий заморожуванню і подальшому размораживанию. Тому найкраще купувати ананас в кінці літа або на початку осені. Уважно огляньте його перед покупкою: він не повинен бути переспілі і пошкодженим комахами, листя повинні бути тверді, зелені, без плям.
2
Відокремте верхівку - зелений «чубчик». Є 2 варіанти. Перший: рукою захопіть в пучок всю розетку листя і, сильно повернувши її, відокремте від плода (верхівка повинна вийти з невеликим стеблом завдовжки близько 1-1,5 см). Другий варіант: покладіть ананас набік і зріжте верхівку, а потім обов'язково видаліть все нижнє листя і їстівну м'якоть аж до стебла щоб уникнути загнивання.
3
Акуратно зрізайте підставу "чубчика" (або відривайте волокна руками), поки не побачите кореневі нирки. Вони являють собою маленькі крапки або кружечки на поверхні стебла.
4
Наступний етап знавці вважають головним секретом успішного укорінення і подальшого зростання ананас а. Відділену і оброблену вами верхівку треба підсушити (подвялить) протягом 2-х, а то й 3-х тижнів в темному провітрюваному місці (деякі зменшують термін до 7-10 днів). Весь цей час він повинен знаходитися в підвішеному вертикальному положенні. Не варто турбуватися, що ваш посадковий матеріал намертво засохне і тим самим не виправдає ваших надій. Навпаки, в цей період спокою заживе ранова поверхня стебла, а поживні речовини, що зберігаються в черешку, попрямують в зону утворення корінців.
5
Поки верхівка сохне, приготуйте горщик і субстрат для вкорінення. Горщик має бути невеликого діаметру. Влаштуйте на його дні дренажний шар висотою 1,5-2 см з керамзиту або гальки. Для подальшого заповнення змішайте торф і річковий пісок в пропорції 1: 1, перед посадкою держака пролийте весь шар крутим окропом, це і продезинфікує субстрат і забезпечить вологість. Якщо ви не хочете самі возитися з приготуванням субстрату, купите в квітковому магазині суміші «Бромелієвиє» або «Кактус».
6
Перед посадкою припудріть нижню частину «чубчика» (стебло) деревним вугіллям. Посадіть його в горщик, поглибивши його в субстрат до нижніх листків і трохи прим'яв землю навколо черешка (стебла). Сприсніть вашу посадку водою і накрийте банкою або поліетиленом. Поставте на підвіконня, але не під прямі сонячні промені. Підтримуйте помірний полив (грунт не повинна бути кіселістой від надлишку вологи).
7
Приблизно через 2 місяці перевірте, вкоренилася Чи ваша посадка. Для цього дуже обережно нагнися рослина вбік, якщо відчуєте опір, значить, в землі утворилися нові корінці, укорінення пройшло успішно. Якщо посадка легко хилиться в сторону, а то і випадає з «гнізда», вкорінення не відбулося. В цьому випадку вийміть держак і, якщо стебло не надто сильно загнив, почніть весь процес спочатку, промивши і підсушивши стебло. А ще краще почати все з новим посадковим матеріалом.
Зверніть увагу
При хорошому догляді ваш ананас зацвіте на 3-4-му році життя на вашому підвіконні. Від початку цвітіння до повноцінного дозрівання плоду проходить від 4-х до 7-ми місяців в залежності від догляду і особливостей сорту.
Корисна порада
Через рік пересадите укорінений ананас в горщик бо? Льших розмірів.