Як вводити овочеве пюре. Якої температури повинно бути овочеве пюре дет.

Правильне харчування малюка - запорука його майбутнього здоров'я. Тому однією з головних задач для батьків є уважний підхід до запровадження першого прикорму. Після грудного молока або адаптованої молочної суміші першої їжею для дитини, яка розширює його раціон, є фруктове або овочеве пюре . Пам'ятайте, що в цьому віці основним харчуванням є молоко.
Вам знадобиться
  • Тарілочка для годування ребенка.Гібкая пластикова ложечка, щоб не поранити ясна малюка. Для домашнього приготування необхідний блендер і сито.
Інструкція
1
Овочеве пюре є першою <<дорослому" їжею для малюка. Дітям на грудному або штучному вигодовуванні вводите перший овочевий прикорм не пізніше 6 місяців, коли травна система дитини вже здатна перетравлювати клітковину, крохмаль, білки і жири, але не раніше 4 місяців, т.к. може виникнути розлад травлення і алергічні реакції.
2
Почніть прикорм пюре з овочів з ніжною клітковиною, для кращого засвоєння в організмі дитини (кольорова капуста, гарбуз, брокколі). Пізніше вводите овочі з більш грубою клітковиною (білокачанна капуста, кабачок, картопля, морква).
3
Давайте малюкові на першому етапі прикорму тільки однокомпонентні пюре , для того щоб ви змогли оцінити реакцію організму на цей продукт.
4
Запропонуйте дитині для початку 1 ч.л. пюре , або умочіть палець в тарілочку і таким чином дайте йому спробувати смак нової їжі. Для звикання до нового продукту необхідно за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я від 5 до 7 дней.Увелічівайте кількість ложечок овочевого пюре поступово, доводячи до 7 місяців до 100-150 г.
5
Пробуйте нове блюдо в друге ранкове годування, щоб не пропустити можливі алергічні реакціі.Не починайте вводити перший прикорм, якщо дитина після щеплення або хворіє
6
Якщо малюк відмовляється пробувати овочеве пюре , розбавте його грудним молоком або молочною сумішшю. Температура пюре повинна бути така ж, як і грудного молоко 37оС.Еслі дитина все - одно не їсть, не змушуйте, відкладіть це на 2-3 дні і спробуйте заново.
7
Чи не продовжуйте введення прикорму пюре з овочів, якщо раптом з'явився висип, свербіж, неспокій дитини, гази, діарея.К 8 - 9 місяцях до овочевого пюре додавайте сир або йогурт. За даними Московського НДІ педіатрії ці продукти суміщати можна вже з 5 - 6 місяців.
Зверніть увагу
Якщо ви прийняли рішення почати вводити прикорм після 4 місяців, порадьтеся з лікарем-педіаторов. Це можливо, якщо дитина проявляє інтерес при вигляді їжі, прагнути спробувати те, що їдять родітелі.Не підсолоджувати пюре - це може викликати і звикання дитини до солодкого, в результаті відмова малюка від іншої піщі.Не використовуйте в якості харчових добавок сіль і прянощі.
Корисна порада
Щоб підвищити поживність овочевого пюре, додайте грудне молоко або молочну суміш, це ще й додасть більш рідку консистенцію їжі для кращого усвоенія.К 9 місяців дитина здатний є більш грубу їжу, тому можна давати овочі у вигляді невеликих м'яких шматочків для своєчасного розвитку навичок жеванія.Еслі дитина швидко набирає масу тіла, починайте прикорм з гомогенізованих овочевих або фруктових пюре, якщо не набирає вагу до норми, то з кашок.
Материнське молоко і суміші вже не можуть задовольнити потреби 5-6-місячного малюка в поживних речовинах. Тому з цього віку дитині необхідно вводити прикорм. Першою стравою може стати овочеве пюре.
Інструкція
1
Перші овочі в раціоні дитини - кабачок, брокколі, цвітна капуста. Вони мають ніжну структуру, добре засвоюються дитячим організмом, не викликають алергічних реакцій і здуття живота у малюків. Всі нові продукти прикорму вводите в раціон малюка дуже маленькими порціями, починаючи з половини чайної ложки. Догодовуйте дитини грудьми або сумішшю.
2
Дня три спостерігайте за реакцією - чи немає у крихти проявів алергії і проблем з травленням. Якщо шкіра малюка чиста, стілець нормальний, протягом одного-двох тижнів доведіть дозу до вікової норми (150-180 мл), замінивши овочевим прикормом одне денне годування. Спочатку готуйте однокомпонентне пюре, у міру звикання крихти додавайте в блюдо по одному новому овочу. Готове пюре можете заправляти декількома краплями нерафінованої оливкової олії.
3
Овочеве пюре потрібно давати з ложки, але спочатку воно має бути досить рідким. Коли малюк навчиться добре знімати їжу з ложки і ковтати, переходите на більш густу консистенцію. З появою зубів їжа дитини може містити окремі добре розварені шматочки - для тренування жування. Дитині 10-12 місяців розварені овочі можна просто розминати виделкою. Так поступово малюк навчиться їсти більш густі і щільні страви.
4
Якщо малюкові спочатку не сподобається пюре з брокколі або, приміром, кабачка, не хвилюйтеся. Спокійно приберіть тарілку і запропонуйте дитині груди або суміш. Наступного разу приготуйте для нього кольорову капусту, гарбуз, ріпу або пюре з моркви. Подивіться, як малюк перенесе нову їжу. Відкинуті малюком продукти спробуйте запропонувати повторно тижнів через два-три.
Корисна порада
Готуйте прикорм для малюка без солі і спецій. Картопля додавайте в раціон дитини ближче до року, попередньо вимочуючи його в холодній воді протягом двох годин.