Як намалювати ящірку.

Живу, справжню ящірку дуже складно розглянути, чи не злякавши, а тим більше намалювати перший раз "з натури". Як тільки ящірка відчуває кроки, вона негайно шморгає в траву або під камінь. Але способи зобразити спритний плазун все-таки є.
Вам знадобиться
  • Папір
  • Кольорові олівці
Інструкція
1
Спочатку треба уважно вивчити фотографію ящірки. Відзначити, що у ящірки сильно витягнуте овальне тіло, по самому хребту проходить темна ніби смужка або гребінь, що черевце у ящірки світліше спинки, а голова дуже нагадує зміїну. Лапки з п'ятьма пальцями, хвіст довжиною у весь зріст плазуна.
2
Намалювати невеликий овал - це буде голова. Потім додати овал поуже і достовірніше, начебто для того, щоб намалювати змію, і закінчити начерк ексиз хвоста, який, як вже було сказано раніше, за пропорціями має дорівнювати довжині тулуба. Звернути увагу, що овал тулуба не простий, а трохи вигнутий, і хвіст повинен бути загостреним і теж може бути вигнуть як завгодно.
3
До тулубу домалювати лапки. Намітити розташування пальців на них. Тут необхідно бути уважнішими і також уважно переглянути пропорції - лапки у ящірки розташовуються приблизно по краях тулуба. Між головою і тулубом домалювати невеликої зоб. У момент небезпеки ящірка роздуває його, за певних поворотах він, навпаки, майже не видно. На цьому етапі треба уважно порівнювати начерк з фотографією-зразком, щоб правильно передати характер тварини.
4
Промальовувати хребет і черевце - спочатку злегка намітивши контури, потім строго по бічній лінії довести вийшов візерунок до голови. Намітити, а потім промальовувати очі. Очі у ящірки, на відміну від зміїних, ледь підняті над головою і скоріше нагадують жаб'ячі. Кожне око слід малювати як овал, чіткої рисою розділений навпіл. Окреслити рот, на носі зробити ніздрі.
5
Промальовувати лапки. Стежити за тим, щоб на передніх лапках все пальчики дивилися вперед, а на задніх один палець був відставлений назад. Лапки у ящірки трохи нагадують лапки жаби. Намітити складки і пухирці на шкірі. На хвості складки і візерунок розташувати у вигляді трикутників, щоб підкреслити його форму і ізгіб.Раскрасіть рисунок кольоровими олівцями, підібравши відповідні кольори. Ящірка готова!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=X1jIsAsyI4E
Зверніть увагу
З начерку ящірки легко зробити дракона або динозавра - достатньо "розкрити" їй пащу, домалювати на спинку і на хвіст гребінь або шипи.
Корисна порада
Перш ніж промальовувати деталі, ретельно опрацювати позу ящірки