Як точити пилку. Як нагострити дискову пилу.

Зручність роботи з звичайною пилкою визначається двома характеристиками, на які ви можете вплинути. Це розлучення і заточка зубів пилки. Як правило, пилки вже продаються повністю підготовленими до роботи, але в процесі роботи інструмент зношується і іноді деформується.
Інструкція
1
Почнемо з розведення зубів. Поверніть пилку до себе зворотним кінцем, протилежним розташуванню ручки, і піднесіть на рівень очей. У якісно підготовленого інструменту видно, що зуби злегка відігнуті убік через один. Ширина цієї «доріжки» для різного матеріалу різна. Якщо пила використовується для вологої деревини, то ширина цієї канавки повинна складати 0,25-0,5 товщини полотна пилки. Для сухої деревини може складати і 2 товщини полотна. Коригується розлучення зубів спеціальною «разводілкой» - залізної пластиною з поперечними прорізами під зуби.
2
Заточка зубів пилки так же невибаглива. Закріпіть пилку на чому небудь, щоб вам було зручно. Багато з столярів використовують для цього спинку лавки. Ножівки можна заточувати дрібним трикутним напилком.
3
Універсальна ножівка, призначена як для поздовжнього різу деревини, так і для поперечного, має зуби по формі як трикутник, і такі зуби заточуються з обох сторін «трикутника». Фаска повинна розташовуватися з внутрішнього боку зуба, в залежності від розводки. Напилок розташовується під кутом 60-70 градусів по відношенню до полотна.
4
Подовжні ножівки, призначені для різу вздовж волокон дерева, мають зуби, трохи «скошені» у напрямку від ручки до шкарпетки і заточуються тільки з одного боку, протилежного від ручки. Напилок при цьому розташовується під кутом 45 градусів. Пили з складнішою конфігурацією зубів заточуються як універсальні, під кутом 60-70 градусів. Уважно придивіться до того, як була заточена така пила і просто поправте заточку.
Стрічкова пила - це інструмент, в якому використовується безперервна металева стрічка з зубами або ж іншими ріжучими пристроями по одному з країв. При постійному навантаженні пилки затупляются і тому періодично слід проводити їх заточку. Сам процес заточки дуже складний, адже неправильна заточка інструменту може привести до порушення геометрії поверхні. Так як же точити стрічкові пилки ?
Інструкція
1
Зніміть стрічкову пилку, яка є невід'ємною основою будь пилорами
2
Перевірте чи не загартовані чи зуби інструменту. Бо якщо вони загартовані, то доведеться використовувати дорогий інструмент з алмазним покриттям.
3
Встановіть стрічкову пилку щільно між дерев'яними лещатами і затисніть в верстаті, інакше вона буде вібрувати, що значно знизить якість заточки. Сам процес слід починати між зубами навколо підстави западини і продовжувати вгору і вздовж зворотного боку зубця одним безперервним рухом. Але не забувайте про те, що ширина самих лещат не повинна бути менше 200 мм.
4
Проведіть візуальний огляд самого полотна стрічкової пилки на наявність піску, олії, смоли, металевих тирси. Якщо ви виявили якої-небудь елемент з вище перерахованого, то зчистіть їх щіткою і дерев'яним бруском.
5
Відведіть ріжучі зубці на 3 мм від їх вихідного положення. Якщо їх відвести ще більше, то можна порушити саме призначення ріжучого зубця. Він вироблятиме шлюб і досить швидко буде потрібно ремонт
6
Виконуйте саму заточку кожного ріжучого зубця інструменту окремо. Не забувайте, що при такому процесі повинен зберегтися колишній малюнок заточки. Намагайтеся знімати однакову кількість металу, тим самим зберігаючи незмінний профіль, висоту і крок зубів пилки після заточки.
7
Дуже акуратно поверніть зуби в початкове положення, адже правильне розташування зубів забезпечує силовий потік повітря, само охолодження сталі і видалення тирси.
8
Встановіть стрічкову пилку на пилораму і закріпіть її.