Як зробити ловчий пояс.

Садівники завжди прагнуть врятувати урожай на своїй ділянці. При цьому всі розуміють, що хімічні методи боротьби з шкідниками небезпечні, і кількість обробок саду обмежена. Однак є найпростіший додатковий спосіб захисту плодових дерев від шкідників - це накладення на штамби дерев ловчих поясів .
Вам знадобиться
  • - матеріал для пояса (картон, обгортковий папір, мішковина);
  • - шпагат або гумові тасьми;
  • - клей від шкідників.
Інструкція
1
Знайдіть відповідний матеріал для виготовлення пояса. Це може бути обгортковий папір, мішковина, гофрований картон або просто ворсиста щільна матерія. Наріжте смуги в 2-3 шари шириною близько 15-20 см, довжиною в два рази більше обхвату стовбура.
2
Прикріпіть пояс на нижню частину штамба дерева. На товстих старих деревах пояса можна продублювати на нижній частині основних скелетних гілок. Закріпіть тканину зверху і знизу шпагатом, а краще тасьомкою з гуми. Гумові тасьми не треба послаблювати як шпагат, т.к. вони самі розтягуються. Краще якщо нижня частина пояса буде стовбурчитися як спідничка.
3
Пояси переглядайте раз в 7-10 днів для знищення шкідників. Можна спалювати пояса і накладати нові, попередньо підготовлені.
4
Для тих садівників, які не хочуть возитися з постійним оглядом поясів і виловом шкідників, можна виготовити пояс з довго не висихає клеєм. Такий клей можна придбати в магазині або виготовити в домашніх умовах. Рецепт: в 200 г рослинного масла додайте 100 г смоли, воску або каніфолі а потім 100 г солідолу. Все змішайте і нагрійте до отримання однорідної консистенції.
5
На накладений пояс акуратно нанесіть клей, без проміжків. Такий пояс працює довго, але при масовій кількості шкідників і його потрібно періодично замінювати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_MgX9jbREUM
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте клей, то гинуть і корисні комахи, які допомагають саду.
Корисна порада
Замість клею, можна закріпити поверх пояса шар скловати. Таку перешкоду шкідникам не здолати.