Як зробити сік. прес для давкі соку.

Фруктовий, ягідний або овочевий сік у домашніх умовах можна зробити як свіжовичавленим, так і - для тривалого зберігання. У першому випадку не обійтися без соковижималки. У другому вона не обов'язкова. Головне - щоб сировина для майбутнього соку було гарної якості і - в достатку. Найпростіше в російських умовах зробити яблучний сік. Для цього потрібні стиглі яблука некислих сортів: Антонівка, Аніс, Грушівка, Титовка.
Вам знадобиться
  • яблука
  • вода
  • м'ясорубка
  • полотняна серветка
  • конусний матерчатий фільтр
  • емальована каструля
  • скляні банки
Інструкція
1
Яблука помити під холодною водою. Кожне порізати на 4 частини. Пропустити через м'ясорубку (насадка - велика решітка).
2
Отриману мезгу частинами викладати на полотняну серветку. Зробити з неї мішечок, видавивши яблучний сік в окрему миску. Залишилася м'якоть збирати у велику емальовану каструлю.
3
Сік пропустити через конусоподібний матерчатий фільтр. Мезгу залити водою (2-3 л на 10 кг яблучного пюре). Розчину дати настоятися 5-6 годин при кімнатній температурі.
4
Плиту включають до 65 градусів. Каструлю з мезгой розігрівають. Потім трохи остуджують і знову пропускають через полотняну серветку, через яку повинен ще виділитися сік. Його потрібно злити в окрему ємність.
5
Сік першого віджиму налити в емальовану каструлю. Поставити її на плиту і розігріти до 85 градусів.
6
Скляні банки помити, обдати паром на паровій бані. Туди наливають гарячий сік. Кришки прокип'ятити, накрити ними банку. У каструлі довести воду до температури 85 градусів. Поставити туди прикриті кришками банки. 3-літрові потрібно кип'ятити 20 хвилин, літрові - 15 хвилин, півлітрові - 10 хвилин.
7
Банки ставлять на стіл. Кришки на них герметично закривають. Каструлю з водою зняти з вогню. Поставити в неї банки. Дати охолонути.
Зверніть увагу
Щоб яблучний сік не потемнів, м'ясорубка повинна бути емальованому або з нержавіючої сталі.
Корисна порада
Сік другого віджиму можна використовувати в приготуванні компотів, джемів.