Як прибрати пігментацію.

Пігментні плями - це осередки жовтого або коричневого кольору, які можуть з'явитися на шкірі обличчя або тіла з найрізноманітніших причин. Пігментація являє собою скупчення меланіну, який убрався мимовільно, не залежно від того, потрапляли чи ні на нього сонячні промені.
Інструкція
1
Причин появи пігментних плям безліч. Це можуть гормональні зміни, наприклад, в результаті вагітності або при клімаксі, наслідки ушкоджень шкіри (опіки), різні шкірні запалення. Іноді пігментні плями можуть з'явитися після використання дратівливих кремів, мазей або парфумерної води. При появі пігментних плям краще звернутися до дерматолога, щоб з'ясувати причину їх появи і відповідно до цього, почати лікування.
2
Людям, схильним до пігментації, слід утримуватися від ультрафіолетових променів. Перед виходом з будинку, в сонячну погоду і навіть взимку, необхідно наносити захисний крем. При сонячному випромінюванні навіть практично непомітні плями темніють і стає значно важче позбутися від них.
3
Якщо пігментні плями з'являються досить часто, то необхідно звернути увагу на раціон. Слід вживати продукти, що містять вітаміни А, С і РР: зелень, моркву, курагу, помідори та ін. Можна також приймати вітамінний комплекс, що містить ці елементи, по 2-3 курси на рік.
4
Якщо пігментні плями з'явилися під час вагітності, то до застосування відбілюючих препаратів слід поставитися обережно. Багато з них в своєму складі містять елементи ртуті, які можуть несприятливо вплинути на розвиток плода. Тому вагітним і годуючим жінкам для видалення пігментації можна використовувати лимонний сік або сік квашеної капусти перед нанесенням денного крему. Деякі рослини також мають відбілюючий ефект. До них відносяться деревій, мучниця, солодка, петрушка.
5
Професійні косметологи пропонують кілька варіантів видалення пігментних плям. Хімічний метод передбачає видалення верхнього шару шкіри за допомогою фруктових кислот, в результаті з'являється нові клітини, які повністю позбавлені від пігментації. В деяких випадках застосовують лазерну шліфовку особи або фотоомоложення. Ці процедури не тільки сприяють зникненню пігментних плям, але і з їх допомогою відбувається оновлення шкіри, підвищується її тонус.
Будь-яка пігментація на обличчі , незалежно від походження, проявляється через посиленого вироблення меланіну. Тому важливо перед початком, під час і по завершенні процедур захистити шкіру обличчя від дії ультрафіолету. Саме тому про засмагу в солярії і навіть під променями весняного сонечка на деякий час доведеться забути.
Інструкція
1
Процедура по позбавленню від пігментації являє собою відбілювання верхнього шару шкіри. Спочатку необхідно отшелушить роговий шар, а потім видалити меланін з епідермісу. Результатом цього буде освітлювання пігментної плями.
2
Вибір пілінгу для процедури відбілювання залежить як від ступеня вираженості пігментації, так і від її причини. Раніше найчастіше вдавалися до використання ртутної мазі, фенолу, саліцилового спирту. Зараз же косметичні засоби для пілінгу містять альфа-гидрокислоти (гликолевая, лимонна, молочна кислота). Дізнатися про те, що така речовина знаходиться в кремі, можна по абревіатурі AHA.
3
Найефективнішим відбілюючим речовиною вважається гідрохінон, але він володіє токсичною дією, тому застосовувати склади, в яких є така речовина, потрібно з обережністю. Частіше гідрохінон використовують в концентрації 1-2%, але можливе збільшення до 4%. Вміст у відбілюючому засобі арбутина говорить про те, що воно досить ефективно боротиметься з пігментними плямами на обличчі . Арбутин синтезують, або витягають в якості екстракту з листя мучниці та інших рослин. Наявність у складі засобу проти пігментних плям койевой кислоти вказує не тільки на його ефективність, але і на алергенність, тому будьте обережні, застосовуючи його на практиці.
4
Що стосується домашніх засобів для лікування пігментації, то добре зарекомендувала себе згадана вище мучниця, що містить і гідрохінон, і арбутин. Лимон і огірок містять ті самі AHA, а петрушка до того ж містить і ефірні масла, яке посилює її відбілюючий дію. Незаслужено забутий деревій, який руйнівно діє на меланоцити, що містяться в клітинах шкіри, не даючи їм виробляти меланін.
5
Для лікування пігментації, яка не піддається відбілюванню, вдаються до таких методів, як лазерна шліфовка, дермабразия, кріотерапія. Якщо ж пігментні плями не заподіюють великого дискомфорту, то можливо, що з часом вони пройдуть самі.