Як проявити плівку в домашніх умовах. Як проявити плівку в домашніх умовах зеніт.

Процес проявлення фотоплівки багатьом здається дорогим і складним. Однак упоратися з цим завданням може навіть початківець фотолюбитель. Достатньо лише вірно запам'ятати послідовність дій і кілька днів потренуватися у виконанні нескладних операцій на старій або зіпсованої плівці.
Вам знадобиться
  • - плівка;
  • - бачок;
  • - фіксаж;
  • - проявник;
  • - стоп-розчин;
  • - дистильована вода;
  • - термометр;
  • - таймер.
Інструкція
1
Оснащення, необхідне для того, щоб проявити плівку в домашніх умовах, можна купити в фотомагазині, замовити в інтернеті або попросити у знайомих.
2
Розбавте або розведіть фотохімії дистильованою водою, керуючись інструкцією на пакеті або банці.
3
Використовуйте для розчину стоп-ванни спеціальний розчин або розведений оцет.
4
Доведіть все фоторозчинами до необхідної температури.
5
Закрийтеся в ванною або будь-якому іншому темному приміщенні так, щоб мати доступ до води і проявити плівку в домашніх умовах.
6
Розмотайте плівку з касети в повній темряві, після чого вставте її в бачок.
7
Після заправки плівки залийте в бачок проявник.
8
Приблизно раз на хвилину прокручивайте бачок за годинниковою стрілкою.
9
Витримайте потрібний час, після чого злийте вміст бачка і залийте на хвилину стоп-розчин, призначений для зупинки процесу проявлення. Зверніть увагу на час проявки, оскільки допущена на даному етапі помилка призведе плівку в непридатність (тривалість проявлення і потрібну кількість проявителей вказуються на внутрішній стороні коробки від плівки).
10
Злийте стоп-розчин і залийте в бачок фіксаж. Не бійтеся перетримати його, оскільки якщо плівка не буде витримана в фіксажі потрібний час, з часом вона покриється плямами або потемніє.
11
Промийте плівку в дистильованої воді, направивши несильно струмінь проточної холодної води в бачок мінімум на 30 хвилин, злийте воду і повісьте плівку сушитися.
12
Обполощіть плівку спеціальним розчином для запобігання утворення на ній плям, струсіть її і повісьте для просушування в НЕ запиленому місці, відтягнувши за допомогою вантажу.