Як розводити барбусів. Як відрізнити самця від самки Барбуса.

Барбус - це найчастіше невелика, але дуже яскрава і гарна рибка сімейства коропових. На території Росії найпопулярнішим є Суматранский барбус, але при цьому деякі акваріумісти розводять і барбусів-клоунів , хрестових і вогненних барбусів. Ці рибки досить, невибагливі до корму, температурі води, їх просто утримувати.
Вам знадобиться
  • - акваріум 50-60 л з водою (жорсткість води 15-18 dH, кислотність 6,8);
  • - акваріумний нагрівач;
  • - освітлення акваріума;
  • - аератор;
  • - рослини і грунт.
Інструкція
1
Для розведення барбусів знадобиться окремий акваріум. Акваріумісти найчастіше заводять саме Суматранського барбусів, які поступаються за ціною іншим видам, але мають один великий недолік - вони є самим агресивним видом. Ця стайная риба не гидує покусати і один одного.
2
Барбуси є ікромечущіх рибами і для відтворення потомства створюють тимчасові пари. Для пари дорослих барбусів, самка якої готова до нересту ікри, необхідний акваріум не менше 50-60 літрів. Відрізнити самця від самки барбусів досить-таки просто. Самець яскравіше і менше за розміром, ніж самка.
3
Не можна сказати, що це риба тепловодна. Вона досить легко переносить температуру 20-23 градусів. В нерестовий же акваріумі потрібно підвищити і підтримувати температуру до 26 градусів. Акваріум повинен бути густо засаджений рослинами, як за життя, так і при нересту рибок.
4
Незалежно від виду барбусів, вони досить-таки легко розмножуються. Вони задовольняються жорсткістю води в середньому 15-18 dH. Рівень кислотності ж варто знизити до 6,8. Рибки метають ікру вкрай хаотично - або на рослини або грунт, або просто в товщу води.
5
Не варто забувати, що барбус - хижа риба, і як тільки самка наметала ікру, і вона запліднена, пару потрібно терміново відсадити з нерестового акваріума, щоб потомство було в безпеці від власних батьків. Ікринки за своїм виглядом нагадують бульбашки повітря. Уже через добу можна побачити ледь помітних мальків. Як перший корми для них найкраще використовувати інфузорію-туфельку.
6
Барбуси мають високу плодовитістю. Залежно від виду, можуть намітати до 400-500 ікринок. Смертність у ікринок дуже низька, тому, спостерігаючи за ростом молоди, можна не турбуватися про забруднення акваріума мертвими мальками.
7
Якщо ви вирішили розводити барбусів, вибирайте самця з найкрасивішою і колоритною забарвленням і найкрупнішу самку з товстим черевцем. Це послужить передумовою для того, щоб потомство було здоровим і радувало око, як свого часу робили їхні батьки.
Зверніть увагу
Не забудьте пересадити батьків після нересту і запліднення ікри в інший акваріум.
Корисна порада
Аерацію в акваріумі з мальками краще включати на 3-4 день. На 7-8 день вже можна давати малька морожену дафнию або циклопа.