Як зшити сарі.

Сарі - традиційний одяг індійських жінок, але сьогодні воно стає також популярно і серед жінок, які в Індії ніколи і не були. Кілька підказок допоможуть вам, навіть якщо ви не кравчиня, з відрізу тканини зшити настільки простий, комфортний і в той же час елегантний наряд.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - нитки;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Виберіть тканину, яка є прозорою та повітряної: шифон, атлас або шовк - самі відповідні для сарі, так як вони дозволяють легко додати різні форми одіянню. Зшити сарі можна з різнокольорової тканини - це дозволить вам носити під цим предметом одягу різні аксесуари та взуття, на відміну від однотонного сарі. Уникайте жорстких і щільних тканин, тому що вони не зможуть легко лягає, їм буде складно надати потрібну форму, в результаті чого таке сарі буде грубо виглядати.
2
Якщо ви середнього зросту і ваги, купите шість метрів тканини, якщо високого зросту або великої статури - сім або вісім метрів. Переконайтеся, що тканина без шлюбу і вад, так як сарі шиється з цільного відрізу тканини. Не можна на сарі робити шов. Купіть моток ниток в колір обраної тканини.
3
Покладіть відріз тканини на площину, відверніть півсантиметра по краю усього прямокутника тканини і отутюжьте, відрегулювати температуру праски, передбачену для тканини. Ще раз відверніть тканину так, щоб необроблений край був прихований в згині, отутюжьте. Закріпіть краю в місцях згину булавками на відстані п'ятнадцяти сантиметрів одна від іншої.
4
Заправте швейну машинку нитками і прострочіть уздовж краю згини закріплені шпильками, видаляючи кожну шпильку безпосередньо перед тим, як лапка досягне булавки. Прострочіть всі чотири сторони прямокутника.
5
По низу і по верху прямокутника тканини настрочити красиву тасьму - це буде бордюр. По правій стороні настрочити фарбовану або вишиту облямівку - цей красивий край, який зазвичай випускається так, щоб було видно, називається пале. Також край сарі ви можете вишити блискучими нитками, скориставшись люрексом, паєтками, бісером або стеклярусом.
6
Обріжте всі зайві нитки. Відпрасуйте тканину.
У сучасному суспільстві прокинувся живий інтерес до індійської культури. Європейці дивляться індійське кіно, займаються індійськими танцями, влаштовують свята і корпоративи на індійську тематику. Зрозуміло, не обійтися в такому разі без індійського костюма - сарі. Незважаючи на те, що виглядає він дуже ефектно, його зовсім нескладно зшити самостійно.
Інструкція
1
З боку може здатися, що сарі - це всього лише шматок тканини, обмотаний навколо жіночої фігури. За великим рахунком так воно і є, але існують і деякі нюанси і деталі. Наприклад, точний розмір відрізу тканини для сарі становить 100-115 сантиметрів на 5,5 метрів (рідше - на 8,5). Щоб виготовити сарі, вам необхідно розкроїти тканину потрібного розміру (бажано підібрати малюнок з облямівкою) і обов'язково обробити краї, щоб запобігти осипання ниток.
2
Нижня спідниця під сарі шиється як звичайна спідниця-полусолнце, але на 3,5-5 см коротше, ніж сарі в загорнутому вигляді. Зверху спідниці вшивається шнурок, щоб її можна було зав'язувати на собі. Зшити нижню спідницю краще з бавовняної тканини відтінку близького до кольору сарі, але все ж іншого, щоб наряд виглядав цікавіше.
3
Інша частина індійського костюма - чолі. Це якась подоба топа або блузи з коротким завуженим рукавом. Крім того, чолі відрізняють V-подібний виріз і ґудзики спереду (тобто чоли надягають як звичайну кофту на застібках). Виточки на поличці мають бути і знизу, і збоку (з бічного шва). Для краси навіть роблять невеликі виточки від центру, але це не принципово, оскільки зазвичай ця частина наряду закрита. Всі ці виточки забезпечують найбільше прилягання до тіла. Довжина чоли - приблизно до пупка.
Корисна порада
Для виготовлення сарі бажано використовувати натуральні матеріали, так як в синтетичних може бути досить жарко. Також, якщо сарі буде зі штучної тканини, воно буде погано і неприродно обмотуватися навколо вашої фігури. Сарі з натуральної тканини витончено драпируется, а складки, які воно утворює, виходять плавними і дуже красивими.