Як прикрасити шкатулку. прикрасити дерев'яну шкатулку.

Майже всі рукодільниці люблять прикрашати предмети побуту. Прикрасити можна і шкатулку для коштовностей. Удвічі приємно отримати в подарунок таку шкатулку , прикрашену автором власноруч.
Вам знадобиться
  • Дерев'яна шкатулка, ватяні диски, спирт або горілка, клей ПВА, серветки для декупажу, акрилова біла фарба, акриловий лак, ножиці, губка, кисть.
Інструкція
1
Прикрасити шкатулку в техніці декупажу під силу кожному. Декупаж - декорування предмета за допомогою серветок з метою надати йому вигляд предмета, прикрашеного розписом. Щоб прикрасити шкатулку , потрібно вибрати серветки з відповідним малюнком і розміром. Ножицями вирізаються зображення з серветок по контуру.
2
Поверхность шкатулки обезжиривается. Для цього потрібно просочити ватний диск спиртом або горілкою, протерти всю поверхню скриньки.
3
На підготовлену поверхню за допомогою кисті наноситься досить товстий шар клею ПВА. Після цього слід почекати, поки клей дещо не підсохне. Далі за допомогою губки потрібно покрити поверхню скриньки білої акриловою фарбою, потім висушити поверхню феном. Фен слід тримати на достатньо невеликій відстані. В процесі сушки на поверхні фарби утворюються красиві тріщинки, що імітують состаренное покриття.
4
Від вирізаних фрагментів серветок слід відокремити шар з малюнком. Як правило, серветки для декупажу тришарові. Нижні два шари не потрібні. Малюнок слід скропити лаком для волосся і пропрасувати праскою. Щоб обклеїти поверхню скриньки серветками, розведіть в пропорціях 1: 1 клей ПВА з водою. Прикладіть малюнок до поверхні шкатулки, змочіть пензлик в клейової суміші, обережними рухами від центру до країв розгладжуйте рисунок, зволожуючи його пензлем. Намагайтеся проробляти цю процедуру ретельно і акуратно, мокра серветка дуже легко розривається. Для досягнення гарного результату потрібно не допускати появи пухирців під малюнком.
5
Після того як шкатулка обклеєна серветками, потрібно дати поверхні підсохнути. Потім потрібно покрити шкатулку акриловим лаком. Дайте ґрунтовно висохнути кожному шару лаку. Після того як лак висохне, ви зможете використовувати шкатулку за її прямим призначенням.
Корисна порада
Не поспішайте наносити наступний шар лаку, не давши висохнути попередньому. В іншому випадку можуть з'явитися некрасиві бульбашки й розлучення.