Як лікувати лунатизм. Як перестати бути лунатиком.

Лунатизм , сомнамбулізм або снохождение - це вид розлади сну, при якому спляча людина може вставати з ліжка, здійснювати на перший погляд цілеспрямовані дії, навіть говорити. Страждаючому на лунатизм необхідна допомога хоча б тому, що снохождение чревато травмами ... Якщо у сні ходить дитина, це не так страшно, а може бути пов'язано з тим, що його мозок перебуває в стадії становлення. Для того щоб допомогти такому малюкові (чи дорослому сновиди), потрібно дотримуватися кількох правил.
Інструкція
1
Під час нападу лунатизму можна застосувати такий вид лікування, як незаплановане пробудження. Підійдіть до сновиди і тихенько його розбудіть. Тим самим переривається цикл лунатичний сну. Або ненав'язливо поверніть його назад, доведіть до ліжка і укладіть в неї.
2
Не завжди, але може допомогти народний засіб - мокра ганчірка перед ліжком. Лунатик спускає ноги з ліжка і встає на холодне і вологе. Від несподіванки він може прокинутися.
3
Зазвичай дитячий лунатизм проходить з віком, тому візит до лікаря необов'язковий. Але зверніться до фахівця, якщо: - напади трапляються дуже часто, до двох-трьох разів за ніч; - є інші психічні відхилення; - наявні ознаки тривожності або стресового стану.
4
Для профілактики травматизму під час снохождения подбайте про те, щоб в кімнаті не залишалося потенційно небезпечних предметів - гострих, колючих, ріжучих. Закривайте на ніч вікна та двері, по можливості виходи на сходи.
5
Для лунатика важливий процес засипання. Він повинен бути спокійним, можете включити музику, почитати дитині добру казку. Перед сном обов'язково зводите його в туалет.
6
У дорослих людей лунатизм може свідчити про серйозне психічний розлад. Тому допомогу потрібно надавати тільки разом з лікарем: - зверніться до психолога або психотерапевта. Він випише легкі заспокійливі засоби або транквілізатори; - разом з фахівцями з'ясуйте причини розладу або тривожності і по можливості попрацюйте над їх усуненням; - уникайте надмірної перевтоми, безсоння, так як це може спровокувати приступ; - У літніх людей лунатизм може супроводжувати старече недоумство. Тут необхідна допомога психіатра, який випише психотропні препарати. Їх потрібно приймати безперервно; - Допомагає при порушеннях сну групова психотерапія. Якщо є така можливість, страждаючого сомнамбулизмом визначте в одну з таких груп.