Як встановити балясини. установка балясин своїми руками.

Перила сходів несуть не тільки декоративну функцію. Вони надають конструкції сходів додаткову жорсткість, до того ж перила служать для безпеки людей, що користуються сходами. Тому перила сходів повинні бути міцними і довговічними, відповідати стильовому рішенню всієї сходової групи.
Інструкція
1
Перила сходи складаються з поручня, який укладається на опорні стовпчики - балясини. Дерев'яні сходи, поручень і балясини повинні виконуватися з однієї породи дерева. Зміни умов навколишнього середовища при експлуатації сходів має однаково впливати на всі частини конструкції, щоб уникнути перекосів і розтріскування. Для виготовлення дерев'яних сходів використовують дерево твердих порід: дуб, модрину, ясен.
2
Балясини встановлюються на щаблі драбини через певні проміжки. Зазор між ними регламентується будівельними нормами. Опорні стовпи сходи бувають опорними, кутовими та стартовими. Для їх виготовлення використовується клеєний з двох поздовжніх частин брусок. Іноді для додання міцності всередину опорних балясин вставляється металева труба.
3
Типові балясини мають товщину 30-80 мм і висоту 800-900 мм. Їх форма може бути різною, оскільки вони не несуть конструктивної навантаження. Перш за все, для кріплення балясини точно відзначте місце її установки.
4
Виготовте з дерев'яного бруска два круглих шканта (шпильки) для кріплення балясини. Діаметр шканта повинен бути не менше чверті товщини балясини, а довжина не менше двох його діаметрів.
5
У нижній опорній частині балясини зробіть отвір діаметром, рівним діаметру шканта і глибиною в половину його довжини. Зробіть в ступені на місці установки балясини отвір діаметром, рівним діаметру шканта і глибиною в половину його довжини.
6
Посадіть шкант в отворі щаблі на клей. Виконайте ті ж операції з верхнім шкантів для кріплення в поручень. Встановіть кришку поручня.
7
Установка балясин може проводитися також в нижній паз поручня, вирізаний за формою і величиною верхній частині балясини. Тоді між балясинами ви повинні закріпити брусок, який фіксує їх в певному положенні. Для кріплення використовуйте цвяхи без капелюшків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zheQvZ9bAc8