Як лікувати укуси клопів. Укуси клопів ніж лікувати.

В деяких будинках крім звичних для всіх домашніх вихованців: собак, кішок і хом'ячків, живуть і такі неприємні істоти, як клопи. Їхні укуси частенько плутають з укусами комарів або проявами алергічної реакції. Укуси клопів - червоні шишечки, викликають свербіж і навіть паління. Нерідко вони вибудувані рівними рядами. Клопи, як правило, кусають відкриті частини тіла людини ночами, причому воліють ці тварюки людей з більш ніжною шкірою, тобто жінок і дітей. Спеціального лікування укуси клопів зазвичай не вимагають, але позбутися від сверблячки і неприємних відчуттів хоче кожен укушений.
Інструкція
1
Нерідко укуси клопів, крім неприємних відчуттів, викликають у людей справжнісіньку алергію. У укушених можуть з'являтися набряки на обличчі або тілі, чхання, нежить. Тому, помітивши укус клопа, слід негайно прийняти всередину якесь антигістамінний засіб: супрастин, діазолін і т.п.
2
Щоб позбутися неприємних відчуттів, місце укусу клопа необхідно промити мильною водою. Далі потрібно прикласти до нього лід на 10-15 хвилин.
3
Помітивши на своєму тілі укус клопа, людині слід обробити уражену ділянку шкіри ватним тампоном, змоченим спиртом. Таку процедуру знезараження необхідно проводити через рівні проміжки часу протягом усього дня. При необхідності протирати спиртом місце укусу клопа потрібно і на наступний день.
4
Є і ще один незвичайний, але ефективний спосіб лікування укусів клопів. На місці укусу, придавивши шкіру нігтем, потрібно зробити малюнок у вигляді зірочки. Після цього укус чесати можна. Вважається, що таким чином швидко зникає роздратування.
5
Для лікування укусів клопів можна використовувати і відвар звіробою. Одну столову ложку трави цієї лікарської рослини слід заварити однією склянкою окропу. Відвар звіробою слід використовувати як примочок до уражених клопом місцям.
6
Лікувати укуси клопів можна, змащуючи їх свіжим соком листя алое або постійно прикладаючи до ураженого місця листя подорожника.
7
Позбутися від роздратування на місцях укусів клопів можна за допомогою протирання їх сильно концентрованим розчином соди.
8
Якщо з місця укусу починає виділятися біла, жовтувата або зеленувата слиз, за лікуванням слід звернутися до лікаря.
При слові «клоп» уява відразу малює зелене плоске досить велика комаха з мерзенним запахом. Але в природі існує ще більш неприємне комаха під назвою «постільний клоп».

Як виглядають укуси клопів

Так як же визначити, що ви зазнали нападу саме постільної клопа, а не комарів? Укус клопа зовні дуже схожий на укус комара - з'являються почервоніння, припухлість і сильний свербіж. Чим сильніше зудить місце чешуть, тим сильніше воно свербить. Крім того, чухаючи місця укусів, можна занести інфекцію і сильно ускладнити лікування. Запідозрити, що покусали саме клопи, можна, якщо ви помітили, що укуси тягнуться ланцюжками, часто по ходу підшкірних вен. Піддаються укусам відкриті ділянки тіла (клопи не здатні кусати через одяг), шкіра на яких більш тонка і ніжна - руки, шия, обличчя, груди, спина. На жінок і дітей клопи нападають частіше. Згадайте, коли з'явилися ці сверблячі плями на шкірі. Якщо ви помітили їх вранці, а вночі не чули противного писку комарів в спальні, є сенс пошукати клопів у себе в будинку.

Як виявити постільних клопів

Клоп за зовнішнім виглядом нагадує насіннячко стиглого яблука. Вдень вони ховаються, тому, щоб знайти їх, доведеться потрудитися - переворушити постіль, заглянути під килимок, пересунути меблі, перевірити яким-небудь плоским предметом всі щілини і тріщини в фарбі. Але простіше побачити їх вночі, перед самим світанком, включивши неяскравий ліхтарик. Саме в цей час клопи зазвичай і нападають. Укус клопа безболісний, так що не варто сподіватися, що ви від нього прокинетеся. Краще заведіть будильник.

Що ж робити?

Отже, ви застали клопів на гарячому. Миритися з таким сусідством комусь навряд чи захочеться. Як же позбутися від цих непрошених гостей? Краще, якщо ви довірите цю роботу професіоналам. Зверніться в найближчу станцію санітарно-протиепідемічного нагляду. Вони є в кожному місті. Як правило, такі установи надають населенню послуги з дезінсекції (знищення комах). Існують також приватні підприємства, які надають подібні послуги. До приходу фахівця підготуйте свою оселю - відсуньте меблі від стін, зніміть килими, приберіть паласи. На майбутнє, від них краще позбутися зовсім. Викиньте старі подушки і ковдри. Матрац теж краще поміняти. Перевірте горища і балкони на наявність пташиних гнізд. Якщо такі виявляться, зніміть і викиньте їх. Опитаєте сусідів, чи немає у них такої ж проблеми. Краще обробити всі заражені квартири одночасно. Домовтеся з друзями або родичами, щоб вам було, де провести ніч після обробки квартири.