Як фотографувати вироби.

Більшості авторів художніх творів, будь то бісерне намисто або картина на склі, доводиться самостійно фотографувати свої роботи, щоб показати пізніше світу. Цей розділ фотомистецтва не складний в освоєнні, оскільки складається з низки простих правил.
Інструкція
1
Фон повинен бути однотонним, контрастного кольору по відношенню до виробу. Найпоширеніший - білий аркуш паперу. Перед зйомкою налаштуйте баланс білого, щоб лист був дійсно белим.Глянец на такому аркуші виключений, оскільки відбите світло буде бликовать. Краще купіть у спеціальному художньому магазині матову, злегка бархатисту папір. Дрібні візерунки теж не використовуйте.
2
При зйомці на манекені фон (аркуш паперу) розташуйте за манекеном так, щоб між вертикаллю і горизонталлю не було кута (лист як би круглий). Підбирайте розмір аркуша залежно від ракурсу фотографії.
3
Для освітлення ідеальний денне світло. Розташовуйтеся у напрямку світла, щоб світло падало на виріб, а не в об'єктив. При штучному освітленні використовуйте як мінімум дві лампи потужністю більше 100 ват. Джерела світла повинні розташовуватися з боків, так, щоб вони не відкидало тіні (точніше - щоб тінь не була видна). Не спрямовуйте світло в об'єктив.
4
Набудовуйте баланс білого (іноді називається яскравістю) після кожної зміни ракурсу або положення деталей, щоб не спотворювати гаму кадру. Після натискання кнопки "WB" наведіть об'єктив на білий або сірий (залежно від моделі) фон і натисніть кнопку зйомки. Фотоапарат скоректує кольору.
5
Користуйтеся режимом макрозйомки. В цьому випадку ви зможете чітко передати дрібні деталі вироби , зафіксувати гру світла і кольору. Особливо це стосується виробів з дрібним, але дуже красивим малюнком. В режимі звичайної зйомки ви можете втратити фокус і розмазати кадр.
Фотографуючи товар, постарайтеся передати його споживчі якості і приховати недоліки. Якщо хочете виділити якийсь нюанс - направте на нього світло, затемнивши інше зображення.
Інструкція
1
Якщо зображення товару потрібно вам для створення рекламного ролика або модуля в друкованому виданні, встановіть його так, щоб назва була видно повністю. Не варто розміщувати поруч велика кількість упаковок або коробок, це відволікає увагу. Покладіть або поставте одне найменування запечатаним, а поруч розкладіть те, що заховано всередині.
2
Фон для фотографії зробіть однотонним. Краще, якщо він не буде білим. Використовуйте теплі відтінки рожевого, блакитного, зеленого. Особливо, якщо на рекламований товар є світлі ділянки. На тлі кипенно-білого вони виглядатимуть брудними, сірими або просто зіллються з підкладкою.
3
Дрібні деталі на загальному фото не видно. Якщо хочете акцентувати на чомусь увагу покупця, зніміть елемент з великого плану макрозйомки. На макеті розмістіть зображення поруч з основним.
4
Використовуйте світлофільтри, щоб отримати фактурний знімок. Зробіть розмитим задній фон і виділіть логотип або назва товару.
5
Знімаючи предмети побуту, використовуйте в знімках моделей. Фотографії з людьми привернуть увагу покупця. Пам'ятайте про те, що зображення дітей можна розміщувати тільки на товарах, для них призначених. Це зазначено в положенні Закону про рекламу. Його порушення загрожує штрафними санкціями.
6
Фотографуючи тільки продукт, без вказівки бренду, красиво загорніть упаковку так, щоб назва повністю або частково виявилося приховано. Або розмістіть товар боком. Також можна розкласти вироби в корзинах, декорувати квітами, задрапірувати тканиною.
7
Знімаючи будь-який товар, обов'язково використовуйте штатив. Навіть самому досвідченому фотографу важко сфокусуватися на статичних предметах так, щоб зображення вийшло на сто відсотків чітким.
8
Фотографуйте під різними кутами зору. Іноді на знімку відмінно виходить зображення під таким ракурсом, який через об'єктив здавався зовсім невідповідним.