Як змінити струни.

Струни є витратним матеріалом при виконанні на будь-якому струнному інструменті, в тому числі на гітарі. Міняти їх рекомендується в залежності від частоти використання через місяць або рідше. Процедура включає зняття старих струн, натягування нових, відбудування інструменту.
Інструкція
1
Зніміть старі струни, розкручуючи колки по черзі (від першого до останнього). Якщо струна дуже довга, то розслабте її не повністю, а тільки злегка і відкусите кусачками у кілочка. Залишки вийміть з отвору в кілку і з нижнього поріжка.
2
Струни на шестиструнної гітарі натягуються в такому порядку: №№ 1, 6, 2, 5, 3, 4. На дванадцятиструнну в такому порядку спочатку натягуються основні струни, потім допоміжні. На четирехструнной бас-гітарі порядок такий: 1, 4, 2, 3. На інших струнних принцип той самий - від країв до центру.
3
Отстройте інструмент відповідно до стандартної системою і залиште ненадовго. Нові струни дуже еластичні і швидко втрачають тон, спускають лад. Через деякий час візьміть інструмент знову, перевірте лад. Підтягніть струни до потрібних висот і почніть гру.