Як відновити провідник.

Відключення або неполадки в роботі провідника Windows можуть унеможливити використання операційної системи, так як саме він забезпечує функціонування графічного інтерфейсу ОС.
Інструкція
1
Якщо причина падіння Провідника всього лише в тому, що його відключили помилково або в результаті випадкового збою в системі, то вам потрібно просто запустити його повторно. Для цього натисніть і утримуйте клавіші CTRL і SHIFT, а потім натиснете клавішу ESC. Цією комбінацією відкривається вікно «Диспетчера завдань» ОС. Якщо вона не спрацює, то скористайтеся іншим поєднанням: CTRL + ALT + Delete.
2
За замовчуванням диспетчер відкривається на вкладці «Додатки», в нижній правий кут якої поміщена кнопка з написом «Нова задача». Вам треба клацнути її мишкою, щоб відкрити вікно «Створити нову задачу».
3
В поле вводу наберіть команду explorer і клацніть кнопку «ОК». Таким способом ви відновите роботу провідника Windows.
4
Якщо запуску цього додатка не відбудеться, то можливі дві причини. Перша полягає в тому, що в результаті збою провідник не виключився, а «завис», тобто перестав реагувати на вступники команди. В цьому випадку «пішов у себе» екземпляр програми треба закрити примусово. Для цього у вікні диспетчера задач перейдіть на вкладку "Процеси", в колонці "Ім'я образу» знайдіть назву explorer, виділіть його і клацніть кнопку «Завершити процес». Після цього повторіть дії двох попередніх кроків.
5
Інша причина серйозніше - ймовірно, був пошкоджений або видалений виконуваний файл explorer.exe. В цьому випадку вам треба знайти такий же і помістити його на те ж саме місце (в папку WINDOWS). Можна спробувати відшукати його на диску з дистрибутивом операційної системи, а можна знайти в інтернеті. Основна складність буде полягати в тому, що ви не зможете користуватися засобами самої ОС для копіювання файлу в потрібну папку. Значить, крім самого файлу, вам треба знайти в мережі і записати дискету (або CD/DVD-диск), з яким-небудь файловим менеджером, додати на цей же носій файл провідника , завантажитися з дискети і за допомогою файлового менеджера скопіювати explorer.exe в потрібну папку.
Помилки, що виникають в додатку « Провідник Windows», або Explorer.exe, можуть викликатися безліччю причин. До їх числа відносяться вірусне вплив, установка нового програмного забезпечення і різні пошкодження провідника.
Інструкція
1
Завантажте та встановіть на комп'ютер спеціалізоване антивірусне додаток AVZ, безкоштовно поширюване в інтернеті. Проведіть повну перевірку системи на віруси і видаліть їх.
2
Знайдіть і видаліть всі недавно встановлені програми. Часто саме установка нового програмного забезпечення викликає помилки програми Explorer.exe.
3
Якщо ці кроки не допомогли повернути провідник, заново запустіть додаток AVZ для відновлення працездатності Explorer.exe в автоматичному режимі. Розкрийте меню «Файл» верхньої сервісної панелі головного вікна програми і вкажіть пункт «Відновлення системи». Застосуйте прапорці в рядку «Відновлення налаштувань провідника» в діалоговому вікні та підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку «Виконати зазначені операції». Дочекайтеся завершення процесу і перезавантажте систему для застосування зроблених змін.
4
При наявності установочного диска, скористайтеся альтернативним методом відновлення Explorer.exe. Для цього перейдіть в безпечний режим роботи та відкрийте завантажувальний том. Розкрийте папку з ім'ям i386 і знайдіть файл з ім'ям explorer.exe. Перенесіть його на комп'ютер і перейменуйте в explorer.exe. Замініть цим файлом пошкоджений файл провідника в системній папці і перезавантажте систему для збереження зроблених змін.
5
Спробуйте ще один спосіб відновлення пошкодженої Explorer.exe за допомогою утиліти командного рядка. Для цього одночасно натисніть поєднання функціональних клавіш Ctrl, Alt і Del. це дія викличе запуск інструменту «Диспетчер завдань». Скористайтеся командою «Нова задача» у вікні диспетчера і надрукуйте cmd в наступному діалоговому вікні. Підтвердіть виконання обраного дії, натиснувши кнопку «Виконати» і надрукуйте sfc/scannow в текстовому полі інтерпретатора команд. Вставте диск в дисковод і підтвердіть виконання команди, натиснувши клавішу Enter. Дочекайтеся завершення процесу відновлення.