Як вказати кодування.

У вихідному коді веб-сторінок слід поміщати вказівку кодировочной таблиці символів для використання її браузером при відображенні вмісту. Спосіб, яким це має бути зроблено, описується в стандартах W3C (World Wide Web Consortium).
Інструкція
1
Для вказівки кодування HTML-документа використовується тег META, який слід розміщувати всередині заголовної частини вихідного коду сторінки. Заголовним називають блок, виділений тегами і . Щоб цей метатег сприймався браузером як покажчик на таблицю кодування, в його атрибут content треба помістити «кодове слово» charset, і після знака рівності вказати посилання на потрібну кодування . Виглядати це може, наприклад, так: Тут вказано посилання на таблицю кодів windows-1251, що містить літери російського алфавіту - саме вона найбільш часто використовується в російськомовній частині інтернету. Вам потрібно написати після charset = своє значення. Це може бути, наприклад, таблиця символів юнікода UTF-8, або інші містять кириличні символи кодування (koi8-r, iso-ir-111, koi8-u, x-cp866, iso-8859-5, x-mac-cyrillic, ibm855) .Якщо документ написаний за стандартами XHTML, то перед останнім знаком (">") треба додати пробіл і слеш ("/>"). Весь цей тег необхідно розмістити якомога ближче до початку заголовної частини документа (). Як правило, він слідує за тегом . </div></div><div class="artstep"><div class="step-i"> 2 </div><div class="step-b"> Щоб додати вказівку на <strong> кодування </strong>, яку браузер повинен використовувати при відображенні вмісту документа, відкрийте для редагування вихідний код сторінки. В HTML-исходнике вам потрібно для початку визначити, який стандарт синтаксису використаний для написання тегів. Ця інформація міститься звичайно в самій першому рядку, в тезі, що починається з <! DOCTYPE ... Залежно від того, посилання на який стандарт вказана в ньому (XHTML або HTML), вам треба відкоригувати код метатега, який буде вказувати <strong> кодування </strong>. Підготувавши рядок коду до вставки, знайдіть тег і в наступну за ним рядок впишіть свій метатег. Якщо у вашому документі не знайдеться такого тега, то вставте вказівку кодування відразу після тега . Після цього збережіть відредаговану сторінку.
3
Кодування слід вказувати і в зовнішніх файлах стилів, якщо в них є елементи, які використовують символи національних мов. В першу строчку CSS-файлу потрібно додати таке визначення:charset "windows-1251"; Звичайно, windows-1251 вам треба замінити своїм значенням.
4
В мові HTML є також спосіб вказати кодування документа, на який вказує посилання. Для цього використовується атрибут charset. Наприклад: Як Просто!