Як розвинути вокальні дані самому.

У вищих вокальних школах на першому році навчання співакам часто забороняють співати самостійно, без педагога. Вважається, що без контролю студент привчить голос до неправильного положення і зіпсує манеру. У цій думці є доля правди, але частина роботи вокаліст може виконати і поодинці.
Інструкція
1
Забезпечте собі контроль за власним голосом. Ідеальна студія з мікрофоном і невеликим луною, яке ви будете чути. Перші два-три заняття воно буде вас відволікати, але пізніше ви навчитеся твердо тримати тон і орієнтувати висоту співу по луні. Якщо такої можливості немає, згодиться і диктофон. Ви не зможете відразу відчути свої недоліки і фальш, але при прослуховуванні все встане на свої місця. І не лякайтеся свого тембру: зазвичай ви чуєте себе через кістку, а диктофон та інші люди сприймають ваш зовнішній голос. Так що ви говорите і співаєте саме так, як чуєте в запису.
2
Виконуйте вправи дихальної гімнастики. Найпопулярніша серед вокалістів - система Стрельниковой, заснована на різкому галасливому вдиху через ніс і пасивному, тихому видиху через ніс або рот. Не намагайтеся з першого ж заняття охопити всі вправи гімнастики, додавайте кожен день по одному.
3
Співайте вправи сольфеджіо. Ви розвинете музичний слух, точну інтонацію, знайдете свободу і силу голосу. До речі, про силу - співайте на повний голос, не соромлячись себе. Отримуйте задоволення від процесу. В цьому сенсі корисний збірник номерів для одноголосного співу Ладухіна.