Як містити козу.

Козяче молоко - це незамінне джерело здоров'я. Тому якщо ви вирішили завести в своєму господарстві козу , це правильно. Однак козочек потрібно вміти утримувати, щоб їм було комфортно і вони давали хороші надої. Одне з головних правил - це тварина не любить самотності. Тому краще заводити не дну, а декількох кіз.
Інструкція
1
Облаштуйте для кіз тепле і сухе приміщення. Воно повинно бути достатньо Сетл і володіти вентиляцією. Біля цього сарайчика зробіть вигул з навісом, щоб тварини могли виходити туди погуляти, коли захочуть.
2
Коли кози пасуть, годувати їх треба сіном і Гумен кормами - соломою і половою. Найкраще сіно - з бобових і злакових трав, які скосили в період цвітіння і добре зберегли. Сіно повинне бути сухим, але не занадто. Його в раціоні повинно бути на менше 30%. Солома найкраще з гороху, сочевиці, бобів, квасолі та ярих злаків. Її треба подрібнювати, запарювати і кальциновану перед тим, як давати козам.
3
Поїти кіз потрібно два рази на добу, навіть якщо вони не стоять в стійлі, а пасуться на пасовищі. Якщо погода прохолодна, а трава соковита, можна обмежитися одним разом. Найкраще давати воду вранці і вдень.
4
Щоб коза добре доїлася, вона повинна щорічно давати потомство. Для цього її в період хотіння зводять з козлом. Сприятливий період можна визначити по виділенням з-під хвоста, частому мекання, втраті апетиту. Схрещувати можна тільки з тим козлом, який не є близьким родичем, інакше приплід буде слабким.
5
Доїти козу треба чистими і сухими руками. Шерсть навколо вимені потрібно вистригти, само вим'я обмити, витерти рушником і помасажувати. Перші цівки молока слід доїти в окрему ємність, тому що вони можуть містити бактерії.