Як зв'язати шапку гумкою.

Шапка - це такий предмет гардероба, який необхідний людині завжди: взимку - для тепла, влітку - від сонця. Способів в'язання цієї речі безліч. Рукодільниці знаходяться в постійному пошуку і створюють все нові і нові моделі. Зв'язати шапку ви зможете самостійно, навіть якщо освоїли тільки лицьові і виворітні петлі.
Вам знадобиться
  • - пряжа
  • - спиці
  • - ножиці
  • - гачок
  • - картон
Інструкція
1
Перш ніж почати в'язання шапки, виміряйте довжину окружності голови. Орієнтуючись на свій розмір, наберіть на спиці необхідну кількість петель. Врахуйте склад ниток і їх товщину.
2
В'яжіть гумкою: 2 лицьові петлі, 2 виворітні або 1 лицьова, 1 виворітна. Можете вибрати і таку комбінацію: 1 виворітна петля, 3 лицьові. Приблизно через 10 см від початку в'язання збавте по 1 петлі з обох сторін виробу. Пров'яжіть ще кілька рядів гумкою і знову зробіть зменшення. Продовжуйте в'язати гумкою до кінця - близько 10 см.
3
Роботу закінчуйте наступним чином: відріжте приблизно 35 см пряжі, простягніть нитку через петлі останнього ряду. Затягніть. Вийшла маківка шапки. Залишилися кінцем ниток за допомогою гачка або голки зшийте боку шапки на виворітного стороні.
4
Зв'язану шапку можна залишити в отриманому вигляді. Але цікавіше вона виглядатиме, якщо додати помпон, вуха або декорувати квітами, пов'язаними вручну, або ж пришити стрази. Можна зробити шапку у вигляді мордочки тварини: зв'язати гачком і пришити очі, ніс, рот.
5
Помпон для шапки зробіть так: візьміть невеликий шматок картону, намотайте на нього нитки. Від ширини картону і від кількості намотаною пряжі залежатиме, наскільки пухнастим вийде помпон. Акуратно зніміть нитки з основи, посередині з'єднайте їх, розріжте нитки з обох сторін. За допомогою вільного кінця нитки, якою ви пов'язали помпон, пришийте до шапки, розпушити його. Вуха для шапки зв'яжіть гачком у вигляді овалів чи полуовалов.
Корисна порада
Кількість сантиметрів, наведених в даному прикладі, може відрізнятися в залежності від товщини вибраних вами ниток. Можна використовувати декілька кольорів ниток.