Як бути хорошим бухгалтером.

Для початку ще раз запитаєте себе, що рухає вами, коли ви приймаєте рішення завідувати господарським життям організації. Бухгалтер - це не тільки людина, яка отримує високу зарплату. Їм треба народитися. А точніше, мати певні якості. Ви повинні неодмінно бути посидючим, скрупульозним, настирливим і допитливим. А якщо є устремління стати головним бухгалтером , то ви повинні вміти брати відповідальність за свої дії.
Інструкція
1
Перш ніж стати бухгалтером , необхідно отримати освіту. Не обов'язково, щоб воно було вищим. Головне, щоб воно мало практичне значення. Уже на цьому етапі проявите якості, притаманні хорошому бухгалтеру, - скрупульозно виберіть курси з навчання. Порадьтеся з «бувалими» представниками професії.
2
Отримання документа, підтверджуючого, що ви прослухали курс, - це тільки один маленький крок до заповітної мети. Запасіться терпінням, тепер починається практична діяльність. Наступним кроком знайдіть людину, яка навчить вас всім тонкощам професії. Для бухгалтера це дуже важливо, тому існує багато хитрощів, без знання яких буде дуже важко працювати. В середньому, через 1,5-2 роки при невгамовної тязі до знань досвіду буде достатньо, щоб зрозуміти основні принципи роботи. З цього моменту робота головного бухгалтера в невеликій організації вам буде не страшна.
3
Не упускайте жодного шансу отримати знання, розібратися в роботі організації. З самого початку роботи візьміть за правило завжди запитувати вашому наставнику, головному бухгалтеру, і, найголовніше, собі. А чому так? Що буде, якщо я зроблю ось так? Які наслідки будуть для всієї організації в цілому? А як ще можна це зробити? Обов'язково знаходите відповідь на ці питання. Після отримання відповіді, і зробивши якусь дію, запитаєте ще раз, до чого це призведе. Пам'ятайте, що краще перевірити ще раз зайвий раз, ніж "заднім числом" виправляти помилки.
4
Постійно підвищуйте свою кваліфікацію, вивчайте нормативну базу і читайте додаткову літературу. Для цього радьтеся з досвідченими бухгалтерами (заводите контакти), ходите на семінари, виписуйте спеціальні журнали для бухгалтерів, які мають практичну спрямованість, і підходять під особливості обліку у вашій організації (наприклад, для тих, хто на «спрощенці»).
5
У нашій країні облік в організаціях розділений на бухгалтерський і податковий. Його особливістю на відміну від міжнародних стандартів є орієнтація не на користь обліку для самого підприємства, а на те, щоб вчасно здавати звітність та сплачувати податки. Пам'ятайте про ці тонкощі, але вивчайте міжнародну систему обліку.
6
Максимально полегшуйте свою роботу. Виробляйте систему документообігу, обліку таким чином, щоб завжди легко можна було відшукати потрібні документи, знайти і усунути помилки. Плануйте свою діяльність. Не залишайте важливі справи на останній момент (наприклад, звітність), намагайтеся зробити їх раніше.
Корисна порада
Ставте себе на місце керівника. Які завдання він вирішує? Намагайтеся допомагати йому, якщо це у вашій компетенції. Тоді ви станете незамінним, високооплачуваним працівником. Якщо це не оцінять у вашій організації, сміливо шукайте нове місце роботи. Пам'ятайте, що ви несете відповідальність за те, що підписуйте. Прагнете працювати в «білих» організаціях. Це збереже ваші нерви і дозволить отримувати задоволення від роботи.
В даний час професія бухгалтера займає лідируючі позиції в рейтингах найбільш популярних професій, будучи найпоширенішою і затребуваною серед усіх фінансових спеціальностей.

Основними завданнями бухгалтера в сучасному світі є якісне виконання роботи з проведення бухгалтерських операцій, а також складання фінансової звітності із суворим дотриманням термінів.

Хто може стати бухгалтером?

Перш за все, бухгалтером може бути відповідальний і організована людина. Бухгалтер - це людина, яка володіє математичним складом розуму і аналітичними здібностями, адже доведеться мати справу з цифрами. Особливою концентрації уваги вимагає постійна робота з документацією. Хороша пам'ять і логічне мислення також не будуть зайвими. Багато фінансово-економічні вищі заклади викладають бухгалтерський облік. Крім вузів освоїти ази бухгалтерської науки пропонують всілякі короткострокові профільні курси, училища, коледжі, технікуми - вони, як правило, готують фахівців середньої ланки, яким знайдеться місце на підприємствах.

Є п'ять способів стати бухгалтером:

  1. Закінчити вищий навчальний заклад за спеціальністю «облік і аудит»
  2. Вивчити бухгалтерська справа в фінансовому коледжі
  3. Самостійно взятися за навчання, використовуючи літературу, навчальні посібники, Інтернет
  4. Влаштуватися на роботу молодшим бухгалтером , якщо мається знайомий, який візьметься вас навчити всім премудростям
  5. Закінчити короткострокові профільні курси

Яким би не був шлях отримання професії, результат один: ви - бухгалтер, готовий до роботи, яку належить ще пошукати. Додайте своє резюме на всіх Інтернет ресурсах, обдзвоните всі фірми, що пропонують вакансію бухгалтера, розкажіть про всі ваші теоретичних знаннях і про готовність старанно вчитися і осягати премудрості обраної професії. На початку трудового шляху погоджуйтеся на будь-яку роботу за фахом, нехай навіть з невеликою оплатою праці: ви отримаєте безцінний досвід і практичні навики, які в подальшому вам допоможуть підвищити свій професійний рівень.