Як зробити з паперу паралелепіпед.

Показуючи дитині різні геометричні фігури, ви розвиваєте його просторове мислення. Він починає пізнавати такі поняття, як круглий, прямокутний, квадратний, кулястий, кубічний. Слово « паралелепіпед » для дитини найважче. Для того щоб його освоїти, ви можете зробити разом з ним цю геометричну фігуру. Роблячи її своїми руками, він пізнає її закономірності.
Вам знадобиться
  • - папір (досить щільна, але не картон, щоб дитині було легше управлятися з виробом), краще щільна альбомна;
  • - ножиці;
  • - клей ПВА;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
У кожного паралелепіпед а є три складові: довжина, ширина і висота. Для початку вам потрібно на аркуші паперу зробити так звану «розгортку». Для цього накресліть прямокутники.
2
Перший прямокутник (1) накресліть, використовуючи поняття «довжина» і «ширина». Припустимо, довжина 10 см, ширина 3 см. Вийшов прямокутник 10х3.
3
Далі потрібно зверху і знизу накреслити два прямокутника 2 і 3, у яких по довжині одна сторона буде спільною з прямокутником 1, а ширина рівнятися висоті. Припустимо, це буде 5 см. Вийшли прямокутники 10х5.
4
У прямокутника 4 одна сторона по довжині спільна з прямокутником 2, а ширина дорівнює довжині прямокутника 1. Вийшов прямокутник 10х3.
5
Останні прямокутники 5 і 6 однакові. Вони розташовані по обидві сторони прямокутника 1. Їх ширина дорівнює ширині прямокутника 1, а довжина дорівнює висоті паралелепіпед а. Таким чином, це прямокутник 3х5.
6
Намалюйте на прямокутниках 3, 5 і 6 «припуски» на склеювання по 0,5 см. Развертка готова. Важливо, щоб всі деталі були строго виміряні і паралельні, інакше фігура рівно не склеєні і матиме неохайний вигляд.
7
Виріжте розгортку. Місця згинів продавите тупим кінцем ножиць, потім зігніть. Склейте акуратно фігуру, використовуючи припуски. Намажте їх рясніше для того, щоб фігура не розвалилася.