Як вирівняти підлогу під плитку. Як вирівняти підлогу в ванній під плитку.

Як правило, ремонт в приміщенні починається з глобального - вирівнювання всіх поверхонь: стін, стелі і статі . Адже щоб витратні матеріали лягли рівно і виглядали красиво, потрібно, щоб поверхні були ідеальними. До того ж зробити їх такими своїми руками не так вже й важко. Хоча вирівняти підлогу під плитку технічно буває важкувато.
Вам знадобиться
  • -Набір інструментів (шпателі, вирівнювачі, вимірювач рівня і т.д.);
  • -Будівельні шпаклювальні суміші;
  • -терпеніе, гнучкість і спритність.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до роботи, потрібно ретельно перевірити приміщення. У ньому мають бути закриті всі вікна та двері. Головне правило - жодних протягів під час заливки і висихання суміші. Крім цього потрібно ще стежити за температурою статі . Вона повинна бути не нижче + 5-10 градусів за Цельсієм. І звичайно ж, проводитися всі роботи повинні на чистій і сухій поверхні. Щоб добитися ідеальної чистоти в приміщенні, потрібно підлогу пропилососити. Ніякої пилу бути не повинно.
2
Якщо на підлозі є якісь сліди масла, фарби та інших речовин, необхідно їх прибрати. Адже вони заважають зчепленню суміші з підлогою. І з часом на цих місцях з'являться тріщини або вибоїни. Отвори та тріщини ретельно закладаються. Знову ж, щоб на новому покритті не з'явилося через якийсь час подібних дефектів.
3
Далі необхідно виміряти рівень. Для цього встановлюється спеціальний прилад: лазерний або водяний рівень. Щоб покриття вийшло ідеальним потрібно визначити перепад висот і зарівняти його за допомогою підлогової стяжки.
4
Приміщення підготовлене. Тепер можна приступати. Для початку підлогу заливається складом грунтовки тонким шаром. Все калюжки і патьоки потрібно розрівняти.
5
Важливе значення має і приготування суміші, що вирівнює. Як правило, докладна інструкція, як розвести розчин є на упаковці. І виглядає вона таким чином. У велику будівельну ємність наливається необхідну кількість води. Туди засипається суха суміш і ретельно розмішується до однорідної маси без грудок і домішок. Зазвичай цю процедуру проводять спеціальним приладом - механічною мішалкою - щоб домогтися ідеальної консистенції. Головне в приготуванні суміші - ретельно слідувати інструкції. Багато хто любить експериментувати з кількістю води, що додається. Якщо її взяти менше, ніж це потрібно, суміш вийде густий і не розтечеться як треба. А значить, утворює непотрібні грудки і нерівності. Якщо води взяти більше (наприклад, для поліпшення растекаемости), то в результаті знижується міцність покриття, і воно швидше вкриється тріщинами і вибоїнами. І ще необхідно пам'ятати, що приготований склад володіє необхідними параметрами для ідеального вирівнювання всього 10-15 хвилин. Значить залити підлогу необхідно саме за цей час.
6
Відразу ж після приготування суміш починають заливати в приміщенні. Фахівці рекомендують робити це смугами по 30-50 см, а далі розподіляти суміш по поверхні за допомогою спеціального шпателя. Він довше і вже, ніж шпателі для обробки стін. Слід пам'ятати, що потрібно заливати акуратно, але швидко, щоб не допускати підсихання кромок цих смуг. І не потрібно забувати про товщину покриття. Виробник зазвичай рекомендує якої величини має бути покриття. Якщо ці рекомендації не дотримуватися, то результат не буде ідеальним. При затонкою заливці підлога буде крихким. При занадто товстою - НЕ просохне всередині.
7
Тепер даємо підлозі висохнути. Зазвичай це відбувається через 6-12 годин, в залежності від вологості і температури в приміщенні. А повністю покриття висихає через 2-3 дня. Все, тепер можна викладати плитку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OiZlwTxvhRI
Зверніть увагу
Найголовніше - пам'ятати, що суміш швидко засихає, тому працювати треба швидко, але акуратно. Якщо в процесі заливки стався збій, краще зішкребти покриття і покласти його заново.
Корисна порада
В ідеалі вирівнюванням статі повинна людина, що володіє необхідною кваліфікацією. Адже роботи потрібно проводити дуже швидко. Якщо такої людини немає, потрібно перед заливкою підлоги потренуватися, щоб реально зрозуміти, як потрібно діяти.