Як зміцнити горло.

Перш за все, на проблему зміцнення горла слід звернути увагу людям, схильним до застуд і запалень. Зміцнювати горло також корисно для профілактики дітям і дорослим з настанням холодів. Проробіть прості процедури заздалегідь, тоді біль в горлі буде зовсім не страшна.
Інструкція
1
Почніть з головного - зміцните загальний імунітет. Хай це не відноситься до прямого впливу на горло . Але якщо ваш імунітет буде ослабленим, тренування горла в багатьох випадках стане марною. Правильне харчування, насичене необхідними вітамінами і мікроелементами, чиста вода, загартовування, фізична активність, повноцінний сон, турбота про нервову систему - це основа здоров'я.
2
Загартовуйте само горло . Для цього полощіть його спочатку прохолодною водою, потім водою погарячіше (але тільки такий, що не обпече горло ). Чергуйте це кілька разів. Процедуру закінчуйте полосканням теплою водою. З часом температуру холодної води можна поступово знижувати. В воду для полоскання можна додавати йод або кілька кристаликів марганцівки.
3
Полощіть горло цілющими настоямі.Заварівайте на 1 склянку води 1 столову ложку ромашки, календули, шавлії або суміші ромашки, звіробою, багна, квіток бузини.
4
Загартовуйте ноги. Є така взаємозв'язок: промочиш ноги - заболить горло . Щоб такого уникнути, робіть контрастні ванни. Налийте в один таз холодну воду з-під крана (також починати не з дуже холодною), в іншій - воду з температурою 40 градусів. Поперемінно опускайте ноги в таз з теплою водою - на 2 хвилини, з холодною - на 10 секунд. В кінці обполосніть ноги теплою водою і розітріть махровим рушником. Поступово знижуйте температуру холодної води, і закінчуйте обполіскуванням в холодній воді і рушником.
5
Массаж.Осторожно робіть масаж шиї і грудей. Він не повинен бути різким і сильним. Для шей це погладжування, легкі натискання пальцями. Для грудей - погладжування і легкі поплескування.
6
Вправи. Виконуйте кожну в середньому по 6-8 раз.Механіческіе упражненія.- Покрутите шиєю вправо-вліво, вгору-вніз.- Голосно поцокать мовою (10-30 секунд) .- С закритим ротом сковзаєте мовою по верхнього піднебіння, намагайтеся дотягнутися до маленького язичка .- Тягніться мовою до подбородка.- Позіхайте з закритим ротом (можна робити це штучно) .- Витягніть губи трубочкою і обертайте ними за годинниковою стрілкою, потім проти неї, потягніть ними вгору і вниз.
7
Звукові упражненія.Іх слід виконувати при правильній поставі і рівно піднятою голові. Всі вправи намагайтеся виконувати максимально добре, вимовляючи всі звукі.- Покаркайте. Уявіть себе справжньою вороной.- Вимовте попарно голосні звуки а - я, о - е, у - ю, и - і, а -е.- Заспівайте душевну песню.- Частіше смійтеся.