Як зробити лаваш. зробити віскі домашніх умовах.

З цього хлібного вироби і всіляких начинок можна робити рулетики, трубочки, конвертики, пироги і навіть штруделі. Без лаваша не обійдеться ніяка шаурма і навіть шаверма. Словом, без цієї важливої складової східної кухні складно уявити, що б ми їли сьогодні на закуску.
Вам знадобиться
  • 750 мл борошна
  • 2 ч. Ложки сухих дріжджів
  • 1 ч. ложка солі
  • 1 ч. ложка цукру
  • 250-350 мл теплої води
  • 1 ч. ложка рослинної олії
Інструкція
1
Борошно просійте у велику миску. Додайте дріжджі, цукор, сіль. В центрі суміші зробити ямку. В неї поступово влити всю воду.
2
Потрібно замісити тісто. Зсипати вглиб воронки борошно з боків миски. Місити тісто руками. Якщо борошно ніяк не втручається в тісто, додайте трохи води.
3
Дістаньте тісто з миски. Будь-яку плоску поверхню посипте трохи борошном. Вимісіть тут тісто до такого стану, щоб воно не липло до рук.
4
Готове тісто трохи намочіть водою і рослинним маслом. Закрийте його в поліетиленовий пакет, залиште на столі на 90 хвилин.
5
"Підійшло" тісто ще раз пам'ятайте і розділіть на потрібну вам кількість частин. Розкачайте шматки товщиною в 2 мм. Надайте їм форму кола або квадрата. Щоб тісто не сохло, накрийте розкатані шматки вологою ганчірочкою.
6
Максимально і без використання масла або будь-яких інших жирів розжарити сковороду або перевернутий деко. Газ не зменшуйте, а якщо потрібно, то і навіть збільшіть його. Кожен лаваш обсмажуйте з кожного боку по 20 -60 секунд (залежно від розміру).
7
Готові лаваші можна зберігати в закритому целофановому пакеті.
Зверніть увагу
Якщо ви будете пекти лаваші на сковороді діаметром 24-26 см, тісто розділіть на 16 частин. Якщо плануєте підсмажити їх на перевернутому деку і більшого розміру, то розділіть тісто на 6-8 шматків.
Корисна порада
Вода, використовувана в приготуванні тіста для лавашу, повинна обов'язково бути теплою. Тісто для майбутнього лаваша повинно бути не товщі, але і не тонше 2 мм (інакше воно або не прожарітся, або стане дуже сухим).