Як відновити атестат про середню освіту. атестат здали в архів.

Атестатом називають документ, що підтверджує одержання основного (загального) середнього освіту (9 класів) або середньої (повної) загальної освіти (11 класів). Безсумнівно, атестат вважається одним з основних документів для будь-якої людини, адже середня освіта в Росії є обов'язковим. Крім цього, надходження в різні навчальні заклади (технікуми, ВУЗи, ПТУ, коледжі) неможливо без атестата. Але буває таке, що атестат втрачається, і його необхідно відновити.
Інструкція
1
Для відновлення шкільного атестата вам необхідно написати заяву на ім'я директора школи, де він був отриманий, з проханням видати новий замість втраченого, але обов'язково вказати в ньому конкретну причину втрати атестата. У тому випадку, якщо ця школа знаходиться в іншому місті, тоді слід відправити заяву рекомендованим листом та з повідомленням про вручення, проте, вам особисто доведеться його забирати, або знайомих уповноважити це зробити за їх згодою за нотаріально завіреної довіреності. В свою чергу, школа запросить у відділі (комітеті, управлінні) за освітою бланк атестата. Ці бланки, в принципі, повинні оплачуватися з міської скарбниці, але не виключено, що місцева влада розпорядилася інакше.
2
Також вам знадобляться копія довідки, отримана з міліції, або інші документи, які підтвердять факт пропажі (коли такі відсутні, можна лише одну заяву).
3
Якщо вам знадобилося відновити атестат про середньому освіті і до того ж отримати довідку про незакінчену вищу, коли вами документи по закінченні школи були здані в інститут, ви провчилися там деякий час , потім кинули навчання, а документи так і залишилися в університеті, тоді треба звернутися з проханням в архів вузу, оскільки атестат має тривалий термін зберігання і лежить в архіві даного інституту.
Зверніть увагу
Слід врахувати, що дублікат атестата про основну загальну освіту зобов'язані видати через три дні, а дублікат атестата про середню (повну) загальну освіту - протягом місяця. До того ж, всі ці документи робляться безкоштовно.
Корисна порада
Якщо школи, де раніше був отриманий атестат, уже закрита, то необхідно звернутися до відділу освіти даного району, де ця школа находілась.Восстановленіе атестата відбувається на підставі листа Міністерства освіти РФ від 16.04.2001 №14-52-235ін/13 «Про атестатах про середню (повну) загальну освіту».
Кожен випускник знає, що без атестата про середньому освіті неможливо поступити до вищого навчального закладу. Тому потрібно зробити все можливе, щоб уникнути незадовільних оцінок за навчальний рік. Крім того необхідно успішно здати ЄДІ.
Інструкція
1
Перша умова для отримання атестата про середню освіту - це закінчення навчального року без незадовільних оцінок. Якщо у вас є заборгованості по якомусь предмету, не відкладайте перездачу на кінець року. Приходьте систематично до вчителя на консультації. Зазвичай педагоги призначають на якийсь певний день тижня час для виправлення оцінок.
2
Вчасно здавайте лабораторні та контрольні роботи. Домовтеся з учителем у разі поганого результату.
3
Чи не пропускайте заняття без поважних причин. Обов'язково запитуйте у однокласників про те, що вивчали на уроці, і виконуйте домашнє завдання.
4
Якщо у вас є в класі учень, який добре розбирається в тому чи іншому предметі, попросіть його пояснити вам складний матеріал. Навчіться розбиратися в складних завданнях, що не списуйте їх бездумно.
5
В разі наявної вже незадовільної оцінки з предмета, зверніть на нього особливу увагу в наступній чверті, т.к. мається ймовірність отримання її і за рік.
6
Чи не запізнюйтесь на уроки, не конфліктує з учителями і тим більше з адміністрацією навчального закладу, якщо хочете, щоб люди пішли вам назустріч в складній ситуації.
7
Після того як ви закінчите рік без двійок, вам необхідно здати ЄДІ. Майте на увазі, що після проведення іспиту дня через три-чотири, Рособлнадзор оголошує мінімальний поріг. Якщо ви його не долаєте, то іспит з даного предмету вважається незданим.
8
Випускники, як правило, здають іспит за трьома-чотирма навчальним дисциплінам. Причому з російської мови та з математики здавати іспит повинні всі випускники, решта предметів - за вибором учня. Якщо ви не зможете подолати мінімальний поріг по одному обов'язковому предмету, то у вас буде можливість перездати його в резервні дні. Про них вам повідомлять вчителя в школі. Якщо ж ви не впораєтеся із завданнями і з математики, і з російської мови, то повторної спроби в цьому році у вас вже не буде. Вона з'явиться лише на наступний рік. І тільки тоді ви зможете отримати атестат про середню освіту.
9
Якщо ви будете відповідально ставитися до навчання, добре підготуватися до ЄДІ, то зможете без особливих клопотів отримати атестат про середню освіту.